Головна  →  Адміністрація  →  Підрозділи  →  Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Солом’янського району міста Києва

Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Солом’янського району міста Києва

Директор – Параскева Тетяна Іванівна.

Facebook: https://www.facebook.com/solomenkarebcentr 

Як доїхати: від ст. м. Шулявська тролейбус № 42, № 27, №22, № 21 до зуп. «Миколи Голего» або «Караваєві Дачі».

Email: [email protected]

Адреса: 03061, м. Київ, вул. Августина Волошина, 2

Телефони: (044) 457 12 75

Часи роботи:

понеділок - четвер з 8.00 до 17.00,
п'ятниця з 8.00 до 15.45,
перерва з 12.00 до 12.45.

За попереднім записом.

Цільовим призначенням Центру є здійснення комплексу заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей у віці до трьох років одинадцяти місяців двадцяти дев’яти днів, які мають порушення розвитку, або в яких є ризик виникнення таких порушень, дітей з інвалідністю (віком від трьох до вісімнадцяти років) а також осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Центр забезпечує проведення (надання) комплексу заходів (послуг):

- Соціальна реабілітація;

- Психологічна реабілітація;

- Психолого-педагогічна реабілітація.

Реабілітаційні заходи (послуги) проводяться (надаються) виключно на підставі індивідуальних планів реабілітації, складених із залученням (за потреби) батьків або законних представників.

Команда спеціалістів, що надають реабілітаційні послуги: директор, психологи, соціальні педагоги, вихователі соціальні по роботі з дітьми з інвалідністю, логопед, вчитель-реабілітолог, масажист.

Центр працює з сім’єю та надає реабілітаційні послуги дітям та особам з інвалідністю без обмежень за нозологіями. Не приймаються до закладу особи із симптомами хвороби в гострому періоді або в періоді загострення хронічних чи психічних захворювань за висновками лікаря.

Практична діяльність Центру спрямована на підвищення рівня адаптаційних можливостей дітей та осіб з інвалідністю та нормалізацію життя сімей, що їх виховують, через проведення систематичних реабілітаційних заходів. Проводиться наступна робота:

- Психолого-педагогічна діагностика розвитку;

- Визначення та планування соціальної перспективи життєдіяльності дітей та осіб з інвалідністю з урахуванням рівня їх функціонування та обмеження;

- Формування соціальних компетенцій: навичок самостійного життя, активної життєвої позиції особистості, способів соціальної взаємодії у дітей та осіб з інвалідністю;

- Корекційно-розвиткові заняття;

- Консультування батьків з приводу особливостей розвитку, виховання, сприйняття дитини;

- Допомога батькам в організації життєвого простору дитини;

- Психологічна підтримка батьків та членів родини, в якій виховується особа з інвалідністю або дитина, яка має порушення розвитку, щодо прийняття інвалідності та особливостей розвитку дитини;

- Раннє виявлення та профілактика порушень у дітей, покращення їхнього розвитку, підвищення якості життя, супровід і підтримка сімей з дітьми, у яких виявлено порушення, профілактика інвалідизації населення;

- Організація та проведення соціокультурних та святкових заходів.

Форми роботи:

Індивідуальна - пропонується дітям та особам з інвалідністю  зі складними поведінковими розладами, агресивними реакціями, аутизмом, порушенням комунікативних функцій, важкими та комплексними порушеннями розвитку, так як вони потребують безперервної індивідуальної психолого-педагогічної підтримки та багаторазового повторення для засвоєння матеріалу і набуття нових знань та навичок. Також індивідуальною формою роботи є консультування для батьків, та індивідуальна психотерапевтична робота.

Групова - за умови готовності до колективної взаємодії. Після адаптації до приміщення, режиму індивідуальних занять та звикання до педагогів дитина або особа з інвалідністю може бути введена до занять у міні-групах. Наповненість групи від 2 до 8 осіб.

В роботі використовуються наступні методи: арт-терапія, музико-терапія, гарденотерапія, Sandplay-терапія, танцювально-рухова терапія, Breath-Body-Mind, травмо-фокусована терапія тощо.

Центр орієнтований в роботі на сімейно-системний підхід, дитина не вилучається з сім’ї, не порушуються її біологічні, фізіологічні та психологічні зв’язки з матір’ю, рідними та близькими людьми.

Версiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена