КМДА Київська міська державна адміністрація


«Картка киянина» - це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка одночасно є платіжною карткою та матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов'язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.

"Картку киянина" можуть отримати усі кияни зареєстровані у м. Києві, а також, згідно рішення Київської міської ради від 28 травня 2015 року N 573/1437 "Про внесення змін та доповнень до рішення ради "Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної пластикової картки "Картка киянина" від 17.04.2013 N 104/9161" - вимушені переселенці із зони АТО.

Для оформлення "Картки киянина", необхідно:

- для громадян, що мають право на пільги – необхідно звернутись в одне з відділень Ощадбанку та заповнити анкету-заяву та підписати договір. При собі необхідно мати документи (паспорт та ідентифікаційний код, документи про пільги та довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, якщо не зареєстровані в м. Києві);

- отримати готову "Картку киянина";

- після отримання «Картки киянина» необхідно звернутись до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації для ідентифікації пільгової категорії та активації соціального додатка Картки. Необхідно надати копії документів:

- паспорт (2 копії 1, 2 сторінки та останнього місця реєстрації) ;

- ідентифікаційний номер (2 копії);

- пільгове посвідчення (ветеран війни, ветеран праці, діти війни, пенсійне посвідчення);

- довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, якщо не зареєстровані в м. Києві.

Перелік категорій утримувачів «Картки киянина», що мають право на пільги:

- ветерани війни;

- ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській ЧАЕС;

- діти війни;

- ветерани праці;

- пенсіонери, особи з інвалідністю;

- реабілітовані особи - пенсіонери;

- жертви нацистських переслідувань;

- ветерани військової служби та органів внутрішніх справ;

- багатодітні батьки;

- непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за дитиною з інвалідністю та отримує державну соціальну допомогу чи соціальну пенсію;

- непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку та отримують компенсаційну виплату;

- учасники антитерористичної операції.

Якщо Ви не використовуєте ідентифікаційний код, Ви можете отримати «Картку киянина» на підставі паспортних даних.

Громадяни-мешканці м. Києва, що мають бажання отримати "Картку киянина", але в окремих обумовлених випадках не можуть самостійно прийти для оформлення такої картки, можуть отримати картку наступним чином:

  • уповноважені представники таких осіб (опікуни/піклувальники, довірені особи, які мають права вчиняти юридичні дії в інтересах таких громадян) самостійно будуть оформлювати "Картку киянина" такої особи.

Прийом громадян,  що мають право на пільги та зареєстровані в Солом’янському районі м. Києва  для ідентифікації пільгової категорії та активації соціального додатка «Картки киянина» здійснюється в  Управлінні праці та соціального захисту населення Соломянської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: просп. Повітрофлотський, 40, каб. 100,  телефони: 207-39-12, 207-39-26.

  • Дні та години прийому в робочі дні  з понеділка  по  четвер з 9.00 до 18.00, в п’ятницю з 9.00  до 16.45.
  • Обідня перерва з 13.00 – 14.00.

Для мешканців столиці спрощено процес переоформлення «Картки киянина»  колишнім клієнтам банку «Хрещатик» через сайт та Контакт-центр Ощадбанку.

З метою поліпшення якості обслуговування киян Ощадбанк реалізував технологічне рішення, яке надає користувачам Картки киянина від банку Хрещатик можливість перевипустити її за один візит.

Відтепер система переоформлення працює на сайті Ощадбанку за посиланнямhttp://www.oschadbank.ua/ua/private/paycards/Kiev+Card/. Функціонал стосується перевипуску Картки киянина колишнім клієнтам банку «Хрещатик». Для користувачів карток від Ощадбанку будуть доступні соціальні програми та пільговий транспортний додаток - потрібно лише заповнити форму та отримати картку через 30 днів.

Для активування транспортного додатку»Картки киянина», після отримання її в відділенні Ощадбанку необхідно звернутися до однієї з  чотирьох станцій метрополітену та пред’явити «Картку киянина»: «ДАРНИЦЯ», «ДОРОГОЖИЧІ», «МАЙДАН НЕЗАЛЕЖНОСТІ», «ПОЛІТЕХНЧНИЙ ІНСТИТУТ»

Якщо Ви не належите до пільгової категорії населення, яка має право на отримання соціальної допомоги, то для оформлення «Картки киянина» Вам потрібно звернутися в одне з відділень "Ощадбанку" з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду. 

Інформація для власників «Картки киянина»

Перелік магазинів та аптек району, де діють знижки за соціальною програмою «Картка киянина»

Обслуговування «Карток киянина» в рамках аптечної знижки відбувається у 60 аптеках КП «Фармація».

Аптеки КП «Фармація» в Солом’янському районі, які задіяні в програмі «Картка киянина»:

Аптека № 12, пр-т. Відрадний, 61

Аптека № 36, пр-т. Перемоги, 45

Аптека № 73, вул. О. Пироговського, 4

Аптека № 110, вул. Гарматна, 16/85

Згідно з рішенням ХІ сесії Київської міської ради від 22 травня 2013 року була затверджена пропозиція Комунального підприємства «Фармація»: створити на базі аптечної мережі КП «Фармація» 10 аптек (у кожному районі міста по 1-й) для обслуговування утримувачів «Карток киянина» за спеціальними цінами, які на 10-40% нижче роздрібної ціни в мережі аптек КП «Фармація» на всі лікарські засоби (у тому числі ті, які відпускаються за рецептом лікаря).

У Солом’янському районі 1 червня 2013 року працюють за цією програмою соціальні аптеки № 128 по вул. Героїв Севастополя, 44/10 (тел. 408-50-20), № 17, вул. В.Липківського, 27/5(тел.248-52-09), №37 , просп. Повітрофлотський, 47 (тел.249-07-25, 249-07-17).

Окрім цього, між Департаментом промисловості та розвитку підприємства, Департаментом соціальної політики та супермаркетами «Білла – Україна», «Новус Україна», «Торговий дім «Вест-Лайн», ПрАТ «Фуршет», ТОВ «Фокстрот» укладені договори про співпрацю, якими передбачено надання відповідних знижок утримувачам „Картки киянина”, а саме:

«Торговий дім «Вест-Лайн» надає знижку в розмірі 5% від вартості товару у роздрібних цінах всім власникам «Картки киянина» (окрім акційних товарів та товарів, на які поширюється державне цінове регулювання) кожного дня з 09-00 до 17-00.

ПрАТ «Фуршет» надає знижки в розмірі 3% від вартості товарів, які підпадають під державне цінове регулювання та декларування, та 5% - на всі інші групи товарів представлених в мережі ( крім тютюнових виробів, алкогольних напоїв, акційних товарів, подарункових сертифікатів та стартових пакетів мобільного зв’язку.

ТОВ «Фокстрот», яке має мережу супермаркетів побутової техніки, надає знижку в розмірі 5% на товари трьох бюджетних і доволі популярних серед покупців торгових марок – Bravis, Delfas і LeChef.

"Карткою киянина" з квітня 2018 року, коли в столиці запрацює єдиний електронний квиток, можна буде користуватися як проїзним не тільки в метро, міській електричці і швидкісному трамваї, але в тролейбусах і трамваях, повідомила прес-служба компанії UNIT.

Відповідно до прес-релізу компанії, щоб скористатися "Карткою киянина" як електронним квитком, необхідно просто прикласти її до валідатора - пристрою для зчитування даних з електронних документів, які будуть встановлені в салонах громадського транспорту. Після цього поїздки будуть списані з карти. У разі, якщо пасажир має право пільгового проїзду, то через соціальний додаток "Картки киянина" пільга буде зчитана автоматично.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.