Головна  →  Новини  →  6 березня 2015

Знайомтеся: представниці Солом’янського району, переможці конкурсу «Киянка року» — Світлана Остапець і Наталія Доротько

Знайомтеся: представниці Солом’янського району, переможці конкурсу «Киянка року» — Світлана Остапець і Наталія Доротько

Світлана Іванівна Остапець ‒ переможець конкурсу «Киянка року» в номінації  «Жінка в Збройних Силах України», завідувачка методичного кабінету науково-методичного центру організації освітньої діяльності Національного університету оборони України.

Народилася у 1963 році на Київщині. Ще в шкільні роки дівчина відчула своє покликання стати педагогом-вихователем. Закінчила Київське педагогічне училище, згодом Київський педагогічний університет ім. Б. Грінченка. До своєї мети йшла наполегливо і цілеспрямовано. Помітивши її невичерпний творчий потенціал, Світлані Іванівні доручили завідування методичним кабінетом науково-методичного центру організації освітньої діяльності Національного університету оборони України. Досконале володіння різноманітними формами і методами навчально-виховної роботи дозволяють їй професійно організувати та керувати процесом навчання більш як півтисячі слухачів від майора до полковника.

Свої яскраві організаторські здібності вона втілює у громадську діяльність голови жіночої ради Національного університету оборони вже 15 років. Всі офіцери та сім’ї працівників університету знають і поважають тендітну жінку, яка організовує для них і автобусні екскурсії, і тематичні вечори, і творчі конкурси, і відвідування вистав в театрах столиці, опікується їх здоров’ям і сімейним благополуччям.

Жіноча рада НУОУ відповідно відреагувала на 2014 рік, який вніс кардинальні зміни в життя особливого військового колективу університету. Робота жіноцтва направлена на психологічну, моральну підготовку офіцерів, які відправляються в зону АТО, організовують все необхідне для відновлення здоров’я військовослужбовців, які повернулися із зони бойових дій на Сході України, а також поранених офіцерів та їх сімей. Для Світлани ‒ це не просто громадська діяльність, це – біль душі, бо сама проводжала в АТО сина Тараса та чоловіка, полковника Олега Миколайовича на захист цілісності нашої держави. 

Наталія Вікторівна Доротько ‒ переможець конкурсу «Киянка року» в номінації «Гордість промисловості»заступник начальника управління справами адміністрації та соціальної діяльності Державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації»

Народилася у 1956 році в місті Києві. У дівчини, яка виросла в  Солом’янському районі у сім’ї інженерів-електронщиків цивільної авіації, потяг до чоловічої професії був усвідомлений і обґрунтований.  18-річна юнка звичайно закінчила Київський інститут інженерів цивільної авіації (зараз НАУ) за спеціальністю інженер-електронщик. Таке враження, що і початок  трудового шляху молодого спеціаліста був освячений ще при народженні: завод 410-й цивільної авіації, і тільки завод! Завод, де працював батько, мати, і де династії Пінчук-Доротько виповнилося 130 років.               

Зі студентської аудиторії в цех заводу, який був рідний, і вибір на все життя – єдиний запис в трудовій книжці! Прикипіла Наталія душею і серцем до трудового колективу. Спеціалісти заводу теж відразу відзначили професійність, цілеспрямованість, відповідальність дівчини. Доручали реалізацію важливих проектів і відповідальні посади. Інженером-технологом займалась автоматизацією, а інженером-конструктором впроваджувала персональні комп’ютери на виробництві. Пізніше створювала відділ маркетингу та реклами. Нині Наталя Іванівна -  заступник начальника управління справами та соціальної діяльності. І зовсім не випадково доручили Наталії цю посаду, бо вона милосердна за своїм характером, організатор за покликом душі. Продовжила справу своєї мами і очолила у 2009 році жіночу раду заводу, а рейтинг жіноцтва на заводі дуже високий. Бо саме жінки починають технологічний процес ремонту літаків на заводі – процес важкий, трудомісткий та шкідливий, але жінки цю роботу виконують гідно, навіть шляхетно. Наталія Вікторівна опікується і здоров’ям, і  організацією праці, і відпочинком жінок заводу та їхніх дітей. Опікується нестандартно, з любов’ю і повагою до кожної. Можна багато перераховувати цікавих проектів, які започаткувала Наталія. Наприклад, у Національному музеї авіації  багато величних експонатів, літаків-флагманів української авіації і саме Наталія вдихнула в них життя. Вже 4 роки поспіль організовує новорічні і інші дитячі свята в салонах літаків. Для малечі ‒ це справді креативно та  цікаво. 

2014 рік для колективу заводу цивільної авіації став певним випробуванням. Поруч з цивільною, ремонтується вже військова техніка, а жінки замінюють у цехах чоловіків, які добровольцями стали на захист держави. Наталія Вікторівна як завжди на передовій: організовує збір коштів, одягу, медикаментів для бійців в АТО, поранених в шпиталях, переселенців зі Сходу. Всіх гріє її неспокійне, жіноче серце. І нагорода у неї особлива: за сумлінну працю на заводі впродовж 35 років нагороджена нагрудним знаком «Легенда заводу».

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Адміністративні послуги

Громадський бюджет

Допомога громадянам зі східних областей та АР Крим

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО