Відбудеться громадське обговорення щодо перейменування публічної бібліотеки імені В.Чкалова на бібліотеку «Солом'янська» в Солом’янському районі

Відбудеться громадське обговорення щодо перейменування публічної бібліотеки імені В.Чкалова на бібліотеку «Солом'янська» в Солом’янському районі

Відбудеться громадське обговорення щодо перейменування публічної бібліотеки імені В.Чкалова на бібліотеку «Солом'янська» в Солом’янському районі міста Києва

Заклад, який пропонується  перейменувати : бібліотека імені В.Чкалова  (у  складі Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району міста Києва).

Назва, яка  пропонується для перейменування закладу:  пропонується присвоїти бібліотеці назву «Солом’янська».

Обґрунтування пропозиції: Бібліотека імені В.Чкалова  найстаріша в районі. Її історія сягає початку ХХ-го століття. В середині ХІХ століття на порослому верболозом пустирі тулилося кілька вкритих соломою  халуп (звідси  назва «Солом’янка») лаврських  кріпаків. З будівництвом залізниці у 1870 році поселення значно збільшилося, утворивши Нижню і Верхню Солом’янку. За залізничною колією було побудовано селище залізничників – Залізнична колонія.

В 1910 році влада виділила невелике приміщення під хату-читальню. В 30-ті роки  в бібліотеці працював лікпункт – пункт з ліквідації неграмотності, клуб кустарів. Працівники бібліотеки розносили книги по хатах і залізничних майстернях. При бібліотеці існували передові читацькі бригади. Працівники бібліотеки брали активну участь в міських конкурсах на краще обслуговування. В 1936 році бібліотека стала центральною районною бібліотекою залізничного вузла.

Бібліотека, протягом останніх 10 років проводить велику пошукову, дослідницьку, краєзнавчу роботу, результатом якої є власні довідково-бібліографічні видання з історії мікрорайону і долі його людей. «Ваша вулиця вам розкаже», «Творити любов на землі…» (Літературні адреси вулиці Кавказької), «Смертний шлях від Солом’янки  до Бабиного Яру», «Жіночі сторінки забутої поетичної спадщини». Бібліотека активно популяризує і просуває краєзнавчу інформацію, що має велике значення у формуванні патріотизму і любові до свого міста і району, його минулого і побудові майбутнього. 

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: колектив Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району місті Києва   (протокол №1 від 26.03.2015 зборів трудового колектив )

Форма громадського обговорення: засідання круглого столу за участю колективу бібліотечної системи та користувачів бібліотек. 

Дата громадського обговорення : 02 вересня  2015 року о 10-00

Місце проведення : Бібліотека ім. Ф.Достоєвського (вул.Освіти,14)

Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень):

Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає,  протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: м. Київ, вул.Освіти,14,  тел. 243-74-84.  E-mail: library1@ukr.net     

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 

Тел. 207-09-91, E-mail: srda@ukr.net 

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Заступник начальника управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Солом’янської райдержадміністрації- Соколова Ірина Іллівна.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо перейменування бібліотеки.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Адміністративні послуги

Громадський бюджет

Вибори 2020

Допомога громадянам зі східних областей та АР Крим

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена