Головна  →  Про район  →  Туристам

Розвиток туристичної галузі
в Солом’янському районі міста Києва

Однією із основних складових функціонування туристичної галузі є транспортна інфраструктура. Солом’янський район міста Києва – важливий транспортний вузол столиці. Через наш район проходять головні магістралі міста - проспекти Повітрофлотський, Валерія Лобановського, Любомира Гузара,  Перемоги, вулиці  Борщагівська, Індустріальна, Чоколівський бульвар. Залізничний вузол, в якому розміщені станції «Київ-Пасажирський», «Волинський», «Караваєві Дачі», що є надзвичайно важливим для розвитку туристичної галузі.

Діє Міжнародний аеропорт «Київ» імені І. Сікорського (Жуляни) з оновленим аеропортовим комплексом, який включає в себе аеродром, привокзальну площу, будівлю терміналу. У межах району сформовані та формуються території масового відпочинку, які представлені  парками та  скверами. Улюбленими місцями відпочинку киян та гостей столиці є парк Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», парк «Відрадний», парк «Ландшафтний», парк «Орлятко», парк «Юність» та парк імені М. Зерова.

Культурна спадщина Солом'янського районуУ районі 68 пам’ятників монументального мистецтва та об’єктів культурної спадщини. На ряду із пам’ятниками історичного характеру і змісту існують пам’ятники таких спрямувань, як культура, мистецтво, медицина, наука, освіта та багато інших.

Не менш важливою складовою частиною є пам’ятники, меморіали, військові пoховання, меморіальні дошки загиблим воїнам у роки Другої світової війни,  видатним громадським діячам, діячам культури та мистецтв, героям АТО та Героя Небесної Сотні.

Отже, знайомство з Солом’янським  районом міста Києва  дає можливість відвідати архітектурні пам’ятки різних епох і стилів; місця, пов’язані з життям і творчістю видатних діячів історії науки і культури.

Окрім цього, в районі багато закладів культурного напрямку, а саме: 6 мистецьких шкіл, 17 публічних бібліотекКлубний заклад «Будинок культури «Жуляни», палаци культури, Центр дитячої та юнацької творчості.

Великим попитом користується спортивний комплекс «Протасів Яр», де кожен бажаючий може зайнятися гірсько-лижним спортом.

На території району діє Київський камерний театр-студія «Дивний замок»Основним напрямком творчої діяльності театру є андеграунд та містична драма. За час свого існування театр створив низку чудових вистав для широкого кола глядачів, а його високий професійний рівень був відзначений на міжнародних конкурсах та фестивалях.

У районі працює кінотеатр  «Супутник», відкрився після ремонту у 2007 рокуКінотеатр має 6 залів.

У районі розташовуються музеї з унікальними фондами і широкий спектр визначених пам’яток історії та культури: Державний політехнічний музей УкраїниМузей Київського метрополітенуДержавний музей авіації та філіал державного музею авіації.

Національний музей авіації Солом'янського районуРодзинкою району є Національний музей авіаціїЗі створенням музею  місто Київ, як столиця авіаційної держави, має натурну комплексну експозицію у вигляді технопарку з інтернаціональною «напівдинамічною» колекцією літаків, вертольотів, зразків авіаційного озброєння, устаткування для аеродромів, двигунів, систем і засобів протиповітряної оборони.

На цей час експонується різноманітні зразки авіаційної техніки у вигляді колекцій зразків, як окремих конструкторських серій, так і літаків – експонатів за призначенням.

Центр народознавства laquo;Козак Мамай» Солом'янського районуУ Солом’янському районі  міста Києва знаходиться центр народознавства «Козак Мамай». Згідно із концепцією, «Козак Мамай» - тематичний дендропарк, на основі якого діє центр народознавства по відтворенню українських традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок і ремесел. За роки існування зведено близько 100 споруд, характерних для козацької доби 17-го століття, найголовнішою із яких, безперечно, є козацька триверха дерев'яна церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці та дзвіниця біля неї. Подібна церква стояла колись на Запорізькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького. Церква облаштована вишуканим іконостасом з іконами, виконаними в стилі українського бароко.

Версiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена