Головна  →  Новини  →  26 жовтня 2013

Після реорганізації акушерсько-гінекологічної служби на 25% зменшилась кількість передчасних пологів

Після реорганізації акушерсько-гінекологічної служби на 25% зменшилась кількість передчасних пологів

Після реорганізації акушерсько-гінекологічної служби в Солом’янському районі столиці, що розпочалася в січні 2012 року в рамках виконання завдань Програми економічних реформ та соціальних ініціатив Президента України щодо реформування медичної галузі, вдалося значно покращити основні показники жіночого здоров’я.

Так, протягом цього часу рівень ускладнень вагітності та кількість передчасних пологів зменшилася на 25%, рівень смертності новонароджених знизився на 23%, а перинатальних втрат – на 20%. Утричі рідше трапляються ургентні госпіталізації в гінекологічні відділення, натомість, більш як на 30% зросла кількість виявлених онкопатологій. Про це під час засідання Комітету економічних реформ КМДА розповів заступник головного лікаря Київського міського пологового будинку № 5 Дмитро Говсєєв.

Суть пілотного проекту полягає у створенні ефективної системи нагляду й надання акушерсько-гінекологічної медичної допомоги жінкам. Зокрема, завдяки підпорядкуванню районних жіночих консультацій Київському міському пологовому будинку № 5 було забезпечено нерозривний зв'язок між жіночою консультацією та родопомічним стаціонаром. У результаті вдалося вибудувати систему постійного контролю за вагітними та породіллями протягом всього процесу до народження дитини. Також це дозволило поліпшити якість надання своєчасної, висококваліфікованої медичної допомоги жінкам.

Крім того, за словами головного акушер-гінеколога столиці Михайла Макаренка, створена в рамках проекту єдина консультативно-діагностична база дозволяє уникнути чисельних дублювань лабораторних досліджень при проведенні обстежень, запобігаючи, таким чином, невиправданих витрат. Наприклад, використання в лабораторній діагностиці гематологічних аналізаторів для проведення скринінгових досліджень дало змогу суттєво знизити видатки на їх проведення. Зокрема, собівартість 1 загального аналізу крові знижено з 20 до 1 гривні, а економія витрат на реактиви за час існування проекту становить 280,5 тис. гривень. Загалом же, показник економічної ефективності діяльності жіночих консультацій у рамках проекту становив 389,4 тисячі гривень, і це без будь-якого залучення додаткових коштів для реалізації проекту.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена