Головна  →  Новини  →  14 лютого 2019

Сумні сторінки історії в бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя

Сумні сторінки історії в бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя

Вже декілька років поспіль, в дні пам’яті жертв єврейських концтаборів директор Українського центру вивчення історії Голокосту Подольський Анатолій Юхимович приходить до бібліотек району, щоб зустрітися з учнівською молоддю.

В рамках бібліотечного проекту «Історична грамотність» така зустріч відбулась у бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя. Анатолій Юхимович говорив про свої враження від знайомства з цією темою. Розповідав про особисті зустрічі з в’язнями нацистських таборів, зокрема про 95-річну Анастасію Гулей, киянку, яка пережила жахи Аушвицу і на все життя зберегла пам’ять про багатьох безневинних людей, які загинули в тих страшних жерновах історії.

Також гість розповів про науково-дослідницьку роботу, співпрацю з  істориками та вченими, які вивчають тему Голокосту в інших країнах, зокрема, про плідну співпрацю з польським колегою Робертом Кувалеком.

Пан Анатолій також наголосив, що цей рік проголошено роком Китаю в Україні та зазначив, що Китай під час нацистської диктатури прийняв більше єврейських біженців, ніж Канада, Австралія, Нова Зеландія, Африка, Індія разом узяті. Тодішній китайський Консул у Відні Хє Фєншань, якого називають китайським Шиндлером, підписував візи і тим врятував тисячі євреїв від неминучої смерті, за що в 2001 році його було проголошено Праведником Миру.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Мапа пунктів обігріву

Адміністративні послуги

United24

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена