14 жовтня православні християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці
14 жовтня православні християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято Покрови Божої Матері було встановлено близько 910 року на честь явлення Богородиці святому Андрію юродивому та Епіфанію. Це сталося в той час, коли Візантійська імперія воювала з сарацинами і Константинополю загрожувала небезпека. У неділю, 1 жовтня (за старим стилем), під час всенощної, Влахернський храм був переповнений людьми, які молились. О четвертій годині ночі один із прихожан, святий Андрій юродивий, звів погляд до неба і побачив Пресвяту Богородицю, що йшла по повітрі в оточенні ангелів і святих. Побачив це і Епіфаній. Схиливши коліна, Богородиця слізно молилась за християн, розпростерши над ними свій Омофор, тобто Покров. Коли Богоматір зникла, невидимим став і ЇЇ Покров, однак благодать Святого Духа зійшла на людей, які були в храмі. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. У день Покрови Пресвятої Богородиці православні люди йшли завжди в храми усіма сім'ями, щоб в молитві попросити милості і заступництва Божої Матері.
В сьогоднішній час випробувань для нас та для нашої країни особливо необхідне заступництво Пресвятої Богородиці, яке надається за щирою молитвою.
Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови.
По особливому святково відзначається це свято у церквах на честь Святої Богородиці. Мешканці Солом’янки завжди з радістю та вдячністю приходили в Свято-Покровський храм, що знаходиться на вулиці Миколи Островського.
З національним колоритом відзначається це свято в музеї «Мамаєва слобода», на території якого знаходиться козацька церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці.