День Соборності — свято України, символ єднання українських земель
День Соборності України - державне свято, що відзначається щорічно 22 січня у день проголошення в 1919 р. Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.
Це свято є символом єднання українських земель. І хоча тоді державі не вдалося зберегти незалежність і єдність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
Єдина Україна пробула зовсім недовго: серйозні проблеми в економіці та військовий стан, недовіра політиків один до одного призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після возз'єднання більшовики захопили Київ, поляки окупували Східну Галичину, а Закарпаття - Чехословаччина. І хоч акт злуки 1919 виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити.
22 січня 1990 року мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
Це державне свято почали відзначати з 1999 року. З 2011 року День Соборності України був об'єднаний в єдине свято з Днем Свободи (присвячений початку "Помаранчевої революції").
Відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13 листопада 2014 року, святу повернули колишню назву - День Соборності України.
У 2015 році відзначається 96-та річниця проголошення Акта злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). 22 грудня 2014 року Президент України підписав відповідний Указ.
В додатку Указ Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня Соборності України”.
Додаток: soborn_2014.pdf