Державне підприємство «Центральний проектний інститут» відзначає свій ювілей
Саме 5-го жовтня державному підприємству Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут» виповнюється 65 років з дня заснування. Це підприємство протягом тривалого періоду лідирує серед найкращих державних підприємств України. Інститут створений в 1949 році у м. Києві як проектна організація Міністерства оборони СРСР для виконання проектних робіт по відбудові зруйнованих війною аеродромів та будівництву нових.
В кінці 60-х років інститут став однією з провідних проектних організацій в системі Міністерства оборони СРСР по проектуванню військових аеродромів та ракетних комплексів військ стратегічного призначення, космічних та спеціальних об’єктів з місцями дислокації на Далекому Сході, Забайкаллі, у центральних районах Росії, Казахстані, Середній Азії, Закавказзі, Білорусії, Молдові та за кордоном.
Інститутом вперше був запроектований комплекс споруд учбового аеродрому під м.Грозний з двома злітно-посадковими смугами. Розроблені проекти вимірювальних пунктів споруд управління та стеження за супутниками у Казахстані та Забайкаллі. Спроектовано комплекс спецспоруд за кордоном: у Лівії, на Кубі, у Польщі, Угорщині, НДР. Крім об’єктів військового призначення, інститут успішно працював над проектуванням житла і об’єктів соціально-побутового значення: житлові комплекси в багатьох військових гарнізонах міст; санаторії та піонерські табори «Судак», «Жемчужина», «Гадяч», «Анапа», «Нові Санжари», «Ірпінь» та інші.
На початку 90-х років інститут бере участь у реалізації міжнародних програм по скороченню звичайних озброєнь, ліквідації стратегічних ядерних озброєнь, розміщенню і облаштуванню виведених з Німеччини військ, побудовані житлові містечка для військовослужбовців та їх сімей у Києві, Кривому Розі, Старокостянтинові, Новоград-Волинську, Хмельницьку і Первомайську загальною площею 600 тисяч квадратних метрів.
Центральний проектний інститут виконував функції Генпроектувальника по реалізації програми ліквідації стратегічних ядерних озброєнь. Інститутом була розроблена документація щодо ліквідації і рекультивації 13 ракетних комплексів SS-19 та 5 ракетних комплексів SS-24, що знаходились в Україні. Розроблений проект комплексу нейтралізації ракет SS-19 у КБ «Південне» в м. Дніпропетровську, проекти виводу з експлуатації заправних комплексів ракет SS-19 у містах Первомайську і Хмельницьку та ділянок збереження ядерних боєприпасів у Макарові і Кіровограді.
Підприємством - ювіляром був розроблений проект з використанням нетрадиційних джерел енергії по облаштуванню гарнізону о. Зміїний в Чорному морі. Колектив інституту займається розробкою проекту - «Сховище відходів відпрацьованого ядерного палива» для завершення будівництва на території Чорнобильської АЕС.
Та попри все найбільшим надбанням Центрального проектного інституту є його колектив, його інтелектуальний рівень. Успіхи інституту базуються на досвіді і професіоналізмі інженерів — проектувальників, їхній спроможності виконувати будь-яку поставлену задачу.
Від імені всіх солом’янців вітаємо колектив ДП МОУ «Центральний проектний інститут» зі святом! Бажаємо всім міцного здоров’я, творчої наснаги, успіхів у створенні нових проектів!