Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Ґендерне виховання студентської молоді

Опубліковано 26 березня 2014 року о 17:28
фото

У контексті сьогодення ґендерне партнерство та рівність набувають все більшої актуальності, оскільки в світі активізується боротьба за ствердження демократичних норм і принципів, у яких відсутні нерівність та ієрархія «чоловічого» та «жіночого». Наскільки наше суспільство поінформоване щодо ґендерного питання? Наскільки воно відповідає традиційним ґендерним стереотипам? Як ці стереотипи впливають на життя кожного з нас? Всі ці питання є ключовими в розумінні та вирішенні тих проблем, що на сьогодні заважають остаточно досягти ґендерного паритету в сучасному суспільстві.

Важливу роль у подоланні глибоко вкоренілих традиційних уявлень щодо гендерних стереотипів та нерівності відіграє робота в цьому напрямку з нашою молоддю. Окрім проведення просвітницько-виховних заходів з учнівсько-студентською молоддю у формі інтерактивних занять та тренінгів, психологами «Центру сім’ї» також було проведено дослідження з метою висвітлення основних проблемних моментів з гендерних питань  В анкеті, запропонованій для дослідження, було представлено 14 запитань, що відображали чотири важливі критерії: обізнаність підлітків з основ гендерних знань; дотримання гендерних стереотипів щодо відмінностей між чоловіком і жінкою; наявність досвіду гендерної дискримінації та дотримання засад гендерної рівності; особистий погляд на актуальність даної проблеми /критерії  в таблиці позначені відповідними кольорами/.

У дослідженні прийняли участь 100 осіб віком від 15 до 19 років (50 хлопців – середній вік 17 років, 50 дівчат – середній вік 18 років). Респонденти давали відкриті відповіді, математична сума вірних відповідей була переведена у відсотковий еквівалент. Рівень обізнаності в середньому 75,5% (трохи вищим – на 2 % він виявився у дівчат). Особливо цікавою виявилася статистика щодо стереотипних уявлень студентської молоді з питань гендерних відмінностей між чоловіком та жінкою. Так, наприклад, зі стереотипним уявленням, що «жінки більш співчутливі та милосердні ніж чоловіки» погодилось 20% хлопців і лише 2% дівчат, а з стереотипом «чоловіки краще ніж жінки справляються з керівними посадами» погодилось 28% хлопців та 46% дівчат. Загалом середній рівень «дотримання гендерних стереотипів» у власних судженнях молоді виявився досить високим: 77% серед хлопців та 78% серед дівчат. Звісно, це свідчить про необхідність проведення подальшої, більш глибшої роботи в цьому напрямку з підлітками. За дотримання рівних прав і можливостей для чоловіків та жінок висловилося лише 78% хлопців, та 84% дівчат. На запитання «чи погодилися б Ви на управління державою жінкою, за умови відповідності її професійних та особистісних якостей даній посаді?» стверджувальну відповідь дало лише 42% хлопців та 86% дівчат. На пропозицію «чи довірили б Ви власну дитину няньці чоловічої статі за умови відповідності його професійних та особистісних якостей даній діяльності?» погодилося 40% хлопців та 50% дівчат. Тож, погляд майбутніх чоловіків на питання рівності прав та свобод кожної людини незалежно від статі виявився очікувано до традицій культурно-соціального виховання особистості в нашій державі не на користь жіночої статі. Рівень довіри дівчат до чоловіків у виконанні ними традиційно жіночої ролі хоча і вищий за той рівень, що продемонстрували хлопці, але, все ж таки, недостатній (50%).

Таким чином, середній рівень відповідей, що відповідають дотриманню вимог гендерної рівності та відсутності явища гендерної дискримінації виявився 53,75% серед хлопців та 76,5% серед дівчат. Незважаючи на вищенаведені показники, лише 30% респондентів чоловічої статі та 42% жіночої зазначили, щодо їм відомих з власного досвіду або досвіду інших випадки дискримінації за статевою ознакою. У підтвердження висновку про збереження більшої вираженості традиційно-обумовленої гендерної проблематики саме для жіночої половини українського суспільства наведемо наступні дані: 68% хлопців та 96% дівчат вважають актуальною для сучасного суспільства питання гендерної рівності.

На останок, 42% хлопців та 76% дівчат погоджуються, що їм особисто потрібне підвищення власної освіченості з питань ґендеру. Для подальшої просвітницької роботи з молодіжною аудиторією результати анкетування, зведені у спеціальну таблицю, яка дає можливість швидко  підготувати тематичний тренінг.

Співробітниками   нашого Центру було прийнято рішення продовжити роботу зі студентською молоддю, направлену на подолання будь яких проявів дискримінації за статтю, та запропоновано у співробітництві з освітніми закладами Солом’янського району провести конкурс колажів «Молодь за ґендерну рівність», щоб кожен учасник мав змогу поділитися враженнями та власним баченням гендерної проблеми. Мета проведення конкурсу колажів – привернути увагу до гендерного питання, переосмислити ролі жінок та чоловіків у суспільстві, визнати  негативний вплив гендерних стереотипів та усунення нерівностей, пов'язаних з ними.

Необхідність створення рівних можливостей для реалізації особистісного розвитку незалежно від статі сьогодні актуальна. Тож, зменшення закоренілості гендерних стереотипів допоможе у досягненні справжньої громадської рівності, при якій чоловіки й жінки співіснують в дусі співробітництва та поваги. Іншою важливою метою проведення просвітньої роботи є допомога студентам в усвідомленні соціальної цінності таких традиційно жіночих занять, як материнство, і таких якостей, як турбота, увага, співпраця і терпимість не лише для жінок, а й чоловіків. Бо, лише розуміння всього цього може привести до справжнього партнерства між чоловіками і жінками, що є гарантією гендерної рівності в майбутньому. Таким чином, молоді люди  дізнаються про те, що різний внесок чоловіків і жінок у сім'ю та суспільство однаково важливі і мають рівні права та несуть рівну відповідальність.

Конкурс розпочато серед студентських груп Київського коледжу транспортних інфраструктур.

Фотогалерея


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux