Київ та Київська область готові співпрацювати для покращення дошкільної освітньої послуги в умовах агломерації
Сьогодні під час зустрічі заступника голови КМДА Валентина Мондриївського та заступника голови Київської обласної державної адміністрації Олега Торкунова розглянули можливі шляхи обміну міжбюджетними трансфертами між Києвом та областю в галузі дошкільної освіти.
У столиці з 2019 року впроваджено нову систему фінансування дошкільних установ – БФН («Гроші ходять за дитиною»). Така послуга доступна для батьків маленьких киян. За словами Валентина Мондриївського, київська влада готова ділитися позитивним досвідом впровадження базового фінансового нормативу з регіонами.
«Родини дітей, які не зареєстровані в Києві, виплачують місту встановлену щомісячну суму. Так, у 2019 році у 171 садочку Києва виховувалась 401 дитина, не зареєстрована у місті. Батьки цих дітей поповнили бюджет столиці на 2,6 мільйона гривень, щомісячно сплачуючи БФН у розмірі 2490 гривень. Водночас, у Києві успішно реалізується програма «Гроші ходять за дитиною», за якою до гаманців 927 родин дітей-киян, що обрали для себе приватний садочок у 2019 році, повернулося 9,5 мільйонів гривень», – зазначив заступник голови КМДА.
До того ж, система електронного запису (СЕЗ ЗДО) демонструє щоденну реальну статистику дітей, батьки яких не мають картки киянина та знаходяться в електронній черзі. Наразі таких дітей налічується понад 7 тисяч. Нагадаємо, що черга до дитячих садочків у Києві постійно знижується, а у закладах дошкільної освіти є вільні місця – майже 4 тисячі.
Оплата освітньої послуги дітям, які не зареєстровані в Києві, може здійснюватися за кошти місцевого бюджету тієї територіальної громади, де зареєстрована дитина. Це передбачено рішенням «Про затвердження Порядку здійснення видатків на дошкільну освіту в місті Києві на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості».
Міжбюджетний трансферт з міськими радами, діти яких хочуть навчатися у садочках Києва, здійснюється на основі договору та рішення обох місцевих рад. Київ готовий укладати такі договори та сплачувати трансферти за дітей-киян, які навчаються у дошкільних закладах області. А також надати інформацію про кількість дітей із територіальних громад Київської області, які навчаються у садочках столиці.
Департамент освіти і науки Києва просить повідомити ради територіальних громад Київської області про впровадження базового фінансового нормативу в комунальних закладах міста Києва, прийняти відповідні рішення та укласти договори про здійснення міжбюджетних трансфертів.
Перелік документів для здійснення міжбюджетного трансферту між місцевими бюджетами:
Рішення від місцевих рад про згоду;
Договір між Київською міською радою та відповідними територіальними громадами, де зареєстровано місце проживання дитини.
Довідково.
Базовий фінансовий норматив бюджетної забезпеченості на одну дитину з розрахунку на місяць встановлюється рішенням Київради «Про бюджет міста Києва»:
у 2019 році базовий фінансовий норматив становив 2490 гривень (рішення КМР від 13.12.2018 № 416/6467);
у 2020 році – 3050 гривень (рішення КМР від 12.12.2019 № 456/8029).
БФН сплачується щомісяця.