На одну вакансію претендує одна людина:огляд ринку праці столиці
Служба зайнятості створює можливості, де перетинаються інтереси шукачів роботи та роботодавців, забезпечуючи їх передовими інструментами для досягнення професійних цілей. Від індивідуальних консультацій до масштабних ярмарків вакансій, від професійної перепідготовки до підтримки стартапів –служба зайнятостіохоплює весь спектр потреб учасників ринку праці, сприяючи економічному розвитку та соціальній стабільності столиці.
Так, за 8 місяців 2024 року: Послугами Київського міського центру зайнятості скористалися понад 13 тисяч громадян, з них майже 9 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного.
Столичною службою зайнятості забезпечено зайнятість для 5,3 тисяч українців.
Зокрема, працевлаштовані 760 внутрішньо переміщених осіб з наданням компенсації роботодавцям витрат на оплату їх праці.
За працевлаштування 65 людей з інвалідністю роботодавцям було надано компенсацію на облаштування робочого місця.
Професійне навчання проходили понад 500 безробітних. Рівень працевлаштування після навчання становить 75 %.
Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
Ваучер на навчання для підвищення конкурентоздатності на ринку праці отримали 367 громадян. Наразі перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер, становить 124 позиції. Найбільше ваучерів з початку цього року було видано за такими професіями та спеціальностями, як: медсестринство, психологія, дошкільна освіта, кухар, кондитер, водій. Подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.
З початку дії програми «Власна справа» майже 2 тисячі мешканців столиці отримали мікрогранти на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу в розмірі до 250 тисяч гривень, окрім того майже 100 ветеранів та їх подружжя – отримали гранти на підприємництво в розмірі до 1 мільйона гривень.
Станом на 1 вересня 2024 року на одну вакансію в м. Києві претендує одна людина. Середня заробітна плата у вакансіях, які подали роботодавці, становить 14,7 тис. грн.
Директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький зазначає:
«Наш підхід полягає не лише у вирішенні нагальних потреб працевлаштування, а й у плануванні розвитку трудового потенціалу столиці на майбутнє. Наші програми допомогли тисячам киян знайти роботу своєї мрії, а сотням роботодавців – отримати кваліфікованих фахівців.
Особливо заслуговують уваги ініціативи з підтримки вразливих категорій населення. Завдяки співпраці з бізнесом, навчальними закладами, громадськими та благодійними організаціями ми створюємо інклюзивне середовище, де кожен має шанс на професійну реалізацію. Київський міський центр зайнятості пропонує інноваційні рішення для сучасних викликів у сфері зайнятості».