Новини міста: Вихідними у столиці працюватимуть мобільні консультативно-діагностичні центри з обстеження на ВІЛ-інфекцію
30 листопада та 1 грудня з 14:00 до 20:00 у гіпермаркетах «Ашан», за адресами: просп. Московський, 15-А, вул. Берковецька, 6, просп. Генерала Ватутіна, 2 працюватимуть мобільні консультативно-діагностичні центри з обстеження на ВІЛ-інфекцію.
Департамент охорони здоров’я інформує, що під час акції, яка проводиться Київським міським центром з профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні № 5 у співпраці з неурядовою організацією AHF (Aids Healthcare Foundation) кияни та гості міста зможуть безкоштовно отримати індивідуальну консультацію й анонімно, конфіденційно пройти тест на ВІЛ-статус. Під час експрес-тесту досліджується цільна кров з пальця, відібрана в стерильних умовах інструментами одноразового призначення. Результат отримують за 15-30 хвилин. Медики наголошують, що обстеження зручне та безпечне.
За словами головного фахівця з питань ВІЛ-СНІД Олександра Юрченко, епідемічна ситуація щодо ВІЛ в Києві залишається складною. Наразі показники в столиці перевищили середні по Україні. З моменту виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році у місті Києві офіційно зареєстровано 13537 випадків ВІЛ-інфекції. 1510 ВІЛ-інфікованих людей вже померло – зауважив він.
За інформацією Київського міського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, на диспансерному обліку перебуває 9697 ВІЛ-інфікованих громадян. Під супроводом та спостереженням перебуває 563 дитини віком до 14 років, з яких 158 – мають встановлений діагноз ВІЛ-інфекції, решта 405 дітей віком до 18 місяців, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, перебувають на клініко-лабораторному моніторингу до остаточного визначення ВІЛ-статусу. З діагнозом СНІД на обліку перебуває 1775 осіб, у тому числі 50 дітей.
За оцінками експертів, лише кожен другий з числа ВІЛ-інфікованих, знає про свій ВІЛ-статус. Проблемою залишається також відмова від медичного спостереження, що створює реальну загрозу для життя інфікованої людини.
«Саме тому в умовах поширення ВІЛ-інфекції добровільне консультування та тестування відіграє ключову роль в контексті надання послуг з профілактики, розширення доступу до антиретровірусної терапії та догляду. Кожна людина має право знати свій ВІЛ-статус, адже це перший крок до профілактики, своєчасної та ефективної медичної допомоги», – зазначив Олександра Юрченко.
kievcity.gov.ua