Основні поради для населення з профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань
Спеціалісти рекомендують серйозно віднестись до профілактичних заходів. Досвід минулих років показав, що навіть здорові підлітки та дорослі люди помирали від грипу з-за несвоєчасного звернення до лікаря і недооцінки ситуації. На підприємствах та в організаціях слід забезпечити комфортний температурний режим. Для працюючих на свіжому повітрі необхідно взимку організувати пункти обігріву, прийому гарячої їжі та напоїв.
Основні поради:
1. Обмежте перебування у людних місцях, уникайте користування громадським транспортом, перебування поряд з людьми з ознаками респіраторної інфекції – нежиттю, кашлем, почервонілими очима. В місцях скупчення людей необхідно носити чотирьохшарову марлеву пов’язку або маску.
2. При появі таких симптомів як температура, кашель, нежить, порушення функції кишечнику та м’язові болі – негайно звертайтесь до лікаря, ретельно виконуйте його призначення, максимально обмежте контакти з оточуючими. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, діагноз хвороби визначає тільки лікар!
3. Якщо у Ваших рідних та близьких виникнуть симптоми застуди або респіраторної інфекції – негайно ізолюйте хворого в окремій кімнаті та контактуйте з ним лише в марлевій пов’язці, викличте лікаря. Мінімізуйте контакти з хворим.
4. Перед виходом з дому намастіть слизову оболонку носа оксоліновою маззю або кремом чи олією. Після повернення додому промивайте ніс та носоглотку водою з додаванням повареної солі та соди.
5. Мийте руки з милом, особливо після того, як Ви кашляли або чхали. У випадку, коли неможливо часто мити руки, користуйтесь спиртовими вологими серветками, які після використання потрібно викинути. Намагайтеся не торкатись очей, носа, рота, особливо, якщо перебуваєте в громадських місцях.
6.Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологі прибирання не менше двох разів на день.
7. Ведіть здоровий спосіб життя, при цьому необхідно достатньо спати, правильно харчуватися та зберігати фізичну активність.