Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Пішов з життя відомий український кардіохірург і вчений, Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, Герой України Геннадій Васильович Книшов

Опубліковано 03 листопада 2015 року о 09:43
фото

1 листопада медична галузь зазнала невиправної втрати — на 82-му році пішов з життя Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Геннадій Васильович Книшов.

Залишаючись завжди Людиною з великої літери, слідуючи своїм життєвим цінностям та завдяки кипучій енергії йому вдалося побудувати одну з найбільш розвинених галузей сучасної медицини в Україні — кардіохірургію.

Вперше в Україні Геннадій Васильович ввів метод аортокоронарного шунтування при ішемічній хворобі серця, вперше застосував хірургічну корекцію складних і злоякісних порушень ритму серця. Під його керівництвом вперше запроваджена методика штучного підвищення температури тіла хворого і доведена її роль як пускового механізму стимуляції імунітету пацієнта при інфекційному ендокардиті. За цією методикою прооперовано понад 2 тис. «безнадійних» хворих з цим захворюванням з найбільш низькою летальністю у світі. Загалом виконав понад 5 000 операцій на серці.

Траурна церемонія відбудеться 4 листопада 2015 року:

 9:00 - прощання в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України»;

11:00 - громадська панахида в Великому конференц-залі НАН України (м. Київ, вул. Володимирська, 55);

14:00 - поховання на Байковому кладовищі;

17:00 - поминальна вечеря.

Колектив Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації висловлює щирі співчуття рідним і близьким Геннадія Васильовича. У цей скорботний час поділяємо Ваш біль від непоправної втрати.

Світла пам’ять. 

Довідково. Книшов Геннадій Васильович - доктор медичних наук (1975), професор (1984), академік Національної академії наук України, академік Академії медичних наук України (хірургія, березень 1994); Інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова АМНУ, директор (з 1988), завідувач відділу рентгенохірургічних методів лікування гострої коронарної недостатності (з 1993); завідувач кафедри серцево-судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика (з 1992); член Комітету з Державних. премій України в галузі науки і техніки (з березня 1997); член Комісії державних нагород та геральдики (з квітня 2005). Герой України.

Пройшов шлях від аспіранта, молодшого, старшого наукового співробітника, завідувача відділу, заступника директора інституту до директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

Автор більш ніж 589 наукових робіт, монографій, 3-х підручників, 32 патентів на винаходи. Підготував понад 38 докторів і кандидатів наук.

Нагороджений: Орденами Князя Ярослава Мудрого V ступеня, 1V ступеня (1999, 2008 рр.), Орденом «Знак Пошани», «Людина року – 2003» в номінації «наука». Присвоєно звання Герой України (2004) за визначні особисті заслуги перед українською Державою, за розвиток медичної науки, створення національної кардіохірургічної школи, багаторічну самовіддану працю. Удостоєний премії імені М.Амосова за 2005 рік.

За роки керівництва інститутом Геннадій Книшов створив кардіохірургічну школу, яка охоплює всі напрямки серцево-судинної патології і забезпечує прогресивний розвиток кардіохірургічної допомоги в Україні. За його ініціативою і безпосередньою участю в Україні було відкрито 24 кардіохірургічних центри. За обсягом і ефективністю втручань, очолюваний ним Інститут, вийшов на рівень показників кращих світових клінік, а за деякими показниками перевищив їх результати (лікування інфекційного ендокардиту, ішемічної хвороби серця, розшаровуючих аневризм аорти).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux