Питання працевлаштування молоді та пенсійного страхування обговорили на семінарі в районному центрі зайнятості


15 квітня 2015 року представниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі та представниками районного центру зайнятості проведено семінар, присвячений актуальним питанням працевлаштування молоді та добровільній участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
На семінарі, що відбувся в приміщенні центру, взяло участь 24 особи, які ознайомились з інформацією стосовно добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та можливістю отримання консультацій за допомогою електронних послуг.
Головний спеціаліст відділу по роботі із застрахованими особами управління Олена Осипчук детально роз’яснила учасникам семінару, що на сьогодні, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2004 року запроваджена нова формула розрахунку пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались страхові внески. Починаючи з 01.01.2004, замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначається страховий стаж людини – період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць (чи місяці), за який внески до Пенсійного фонду не сплачені, не включається до страхового стажу. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя, в її персональній обліковій картці реєстру застрахованих осіб дані для обчислення пенсії будуть відсутні. Також Олена Василівна зазначила те, що деякі люди не замислюються над своєю майбутньою пенсією, працюють без оформлення своїх трудових відносин із роботодавцем та отримують заробітну плату в «конверті», або отримують у «конверті» частину свого заробітку, з якого внески до Пенсійного фонду України роботодавцем не сплачуються. У таких осіб у персональних облікових картках персоніфікованого обліку даних щодо цих заробітків також не буде. У майбутньому цей період не буде врахований до їх страхового стажу та, відповідно, під час призначення пенсії вплине на її розмір, через що пенсійна виплата буде меншою, ніж могла б бути. Навіть, якщо людині ще далеко до пенсійного віку, вона повинна замислитися про те, який розмір пенсії в неї буде в майбутньому. Потрібно вже зараз подбати про набуття страхового стажу. Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування ‒ це єдина можливість здобути страховий стаж людині, яка з тих чи інших причин не працює і тому не підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
Головний спеціаліст відділу інформаційних систем та програмного забезпечення –Олександр Бутович ознайомив присутніх з перевагами користування web-порталом (portal.pfu.gov.ua), запровадженим Пенсійним фондом України для забезпечення покращання якості та оперативності обслуговування громадян щодо надання електронних послуг Фонду, а також з можливостями одержання консультацій з питань пенсійного забезпечення за допомогою Skype (solom_upfu).
З особливостями працевлаштування молоді (осіб віком від 18 до 35 років) слухачів семінару ознайомила головний спеціаліст відділу профорієнтаційної роботи центру Олена Хіменко.
Наприкінці заходу між учасниками відбувся конструктивний діалог, завдяки якому кожен отримав вичерпні відповіді на всі запитання, що виникли та отримав інформаційно-роз’яснювальний матеріал щодо змін у законодавстві пенсійного забезпечення.