Правила пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях
Від початку року на території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та в першу чергу, навколишньому середовищу.
Аби уникнути пожеж у екосистемах, дотримуйтесь наступних правил:
не розводьте багаття у лісі;
намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
не залишайте просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки;
не використовуйте на полюванні пижі, виготовлені з пожежонебезпечних матеріалів;
не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.
Не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню.
Гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас. Якщо ситуація вийшла з під контролю, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.
Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.