Продовження огляду змін в пенсійному забезпеченні, що відбулися з 1 січня 2016 року
Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва продовжує інформувати про зміни в пенсійному забезпеченні що відбулися з 1 січня 2016 року, щодо порядку виплати пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу», ветеранам військової служби.
У січні цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. № 911 (далі Закон № 911). Законом № 911 внесено зміни в статтю 37 Закону України «Про державну службу» щодо порядку виплати пенсій. Вищезазначеною статтею передбачено, що з 1 січня по 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених у законодавстві про державну службу, прокуратуру, судоустрій та статус суддів, призначені пенсії або щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються. Це не стосується виплати пенсій інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи, ветеранам військової служби та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Отже, особа, яка має відповідній статус і посвідчення «Ветеран військової служби», має подати копію цього документа в управління Пенсійного фонду. Після отримання такого документа виплату пенсії буде відновлено в повному обсязі. Однак таке посвідчення має бути видано лише в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. №1601.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» до ветеранів військової служби належать громадяни України:
- які бездоганно прослужили на військовій службі 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому обчисленні (з яких не менше 20 років становить вислуга у календарному обчисленні) і звільнені в запас або у відставку відповідно до законодавства України або колишнього Союзу РСР чи держав СНД;
- інваліди I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби;
- інваліди I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби і які мають вислугу військової служби 20 років і більше;
- військові пенсіонери, нагороджені медаллю "Ветеран Збройних Сил СРСР" за законодавством колишнього Союзу РСР;
- які бездоганно прослужили на військовій службі 20 і більше років у календарному або 25 та більше років у пільговому обчисленні і звільнені з військової служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України.