Про запровадження на території міста Києва карантинного режиму у зв’язку з виявленням амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia)
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) – небезпечний для людини та довкілля бур’ян, який має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір’я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи тощо.
Пилок амброзії, одного з найсильніших у світі тригерів алергії, досягає свого піку в серпні та вересні. Амброзія та полин разом зі злаковими травами перебувають на першому місці серед алергенів. Вважається, що пилок амброзії, який розноситься вітром, особливо агресивний: одна рослина може виділяти мільярд зерен пилку, але концентрації всього в шість – десять зерен на кубічний метр повітря достатньо, щоб викликати алергічні симптоми. Своєчасне виявлення, локалізація і ліквідація карантинних шкідливих організмів є важливим завданням Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві. Державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві було проведено моніторинг фітосанітарного стану території міста Києва на амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia), візуально та з відбором зразків документів.
За результатами висновків фітосанітарних експертиз (аналізів) було виявлено вогнища карантинного бур’яну на території міста Києва.
Карантинний режим в місті Києві запроваджено Розпорядженням Київської міської військової адміністрації від 30.08.2024 № 992 «Про запровадження на території міста Києва карантинного режиму у зв’язку з виявленням амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia)».
Розпорядженням затверджений перелік фітосанітарних заходів з локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia) на території міста Києва на 2024-2029 роки. Нагадуємо, що відповідно до статті 28 Закону України «Про карантин рослин» особи проводять інспектування рослин, що ростуть на землях сільськогосподарського призначення, у розсадниках, садах, лісах, відкритому ґрунті, теплицях та в інших місцях, включаючи місця для зберігання, переробки і транспортні засоби для переміщення об’єктів регулювання.
У разі виявлення підозри зараження об’єктів регулювання регульованими шкідливими організмами особа повинна протягом доби повідомити державного фітосанітарного інспектора.