Сьогодні виповнюється 30 років з часу найстрашнішої техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС
Сьогодні виповнюється 30 років з часу найстрашнішої техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Катастрофи, яка розділила історію України на «до» і «після», яка забрала тисячі життів, і зруйнувала долі та здоров’я українців.
26 квітня 1986 року о 01.23. на Чорнобильській АЕС стався вибух. 4-й реактор було повністю зруйновано. Україна пережила безпрецедентну катастрофу, яка не має аналогів з-поміж усіх трагедій, що пережило людство, за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їх соціальні, економічні та побутові умови життя.
За офіційними даними, в перші години після вибуху четвертого реактора ЧАЕС загинула 31 людина. Ще 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні радіоактивних завалів, отримали високі дози радіації. Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено 2 293 населені пункти, понад 50 тисяч кв. км території України. Аварія зажадала проведення цілого комплексу екстрених заходів, щоб радіація не змогла поширитися на максимальну відстань і завдати шкоди величезній кількості людей. Символом мужності всіх рятувальників став саркофаг Чорнобильської АЕС, встановлений над четвертим енергоблоком.
Станом на 1 січня 2016 року в Україні налічується 1 млн. 961 тис. 904 громадян, що мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи, у т.ч. 108 тис. 530 інвалідів і 418 тис. 777 дітей.
Сьогодні ми віддаємо шану і дякуємо тим, хто першими ступили у вируюче полум’я, пішли у вічність заради майбутнього, хто собою захистив від страшної біди мільйони людей.