Тренінги адаптації студентів-першокурсників до навчального процесу
Для успішної адаптації студентів-першокурсників до навчального процесу та налагодження безконфліктної групової взаємодії в рамках програми «Підлітки на порозі дорослого життя» психологами «Центру сім’ї» організовані тренінги в коледжах нашого району
Дезадаптація серед підлітків в останні роки стає актуальною проблемою, яка суттєво впливає на розвиток особистості молодої людини, на засвоєння нею навчального матеріалу та на соціальну адаптацію до студентського середовища загалом. Як свідчать результати досліджень психологів, 26% першокурсників мають прояви порушень в поведінці та емоційно-вольовій сфері, що є показником низької здатності пристосуватись як до нового рольового статусу, так і до змін в побутовому житті.
З метою успішної адаптації спеціалістами «Центру сім’ї» був проведений тренінг на зниження рівня тривожності, опанування прийомів і методів самоконтролю та саморегуляції; підвищення віри в себе, свої сили та можливості. Тільки після встановлення довіри та взаєморозуміння між учасниками тренінгу, усунення емоційної напруженості та скутості були розглянуті питання щодо природи виникнення тривожності, механізмів формування та закріплення негативного ставлення до себе та проявів низької самооцінки.
Через спеціальні завдання та рольові ігри учасникам групової роботи була надана можливість опанувати різні способи ефективної взаємодії з іншими людьми; формуючи позитивну самооцінку, підлітки змогли більше зрозуміти себе та пояснити власні поведінкові особливості та проблеми. Завдяки відкритому інтерактивному спілкуванню вони більше дізналися один про одного, що також в майбутньому сприятиме зниженню тривожності та налагодженню міжособистісних контактів.
Учасниками тренінгів стали студенти Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва (48 ос.), Київського коледжу транспортних інфраструктур (69 ос.).
У процесі зворотнього зв’язку студенти навчальних закладів висловлювали думку про доцільність проведеної роботи та бажання зустрічатися зі спеціалістами Центру і надалі, про що вони написали в анонімних анкетах.