Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Увага! Керівники закладів громадського харчування!

Опубліковано 25 лютого 2016 року о 16:38
фото

Головне управління Держпраці у Київській області України повідомляє, що впродовж 2015 року в Україні мали місце 55 аварій при використанні газу в побуті, внаслідок яких було травмовано 116 осіб, у тому числі 50 осіб смертельно. Найбільша кількість аварій стається під час опалювального сезону.

Основними причинами аварій під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводного газу є порушення вимог законодавства з питань охорони праці. 

Під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу щороку відбуваються аварії (вибухи), внаслідок чого травмуються працівники та відвідувачі, у тому числі смертельно.

Так в січні 2015 року під час експлуатації балонів зрідженого газу у закладах громадського харчування стались наступні аварії.

1. Під час пожежі 03.01.2015 р., яка виникла у кафе «Нью Хата» (м. Харків), вогонь знищив дерев'яну прибудову-навіс площею 200 квадратних метрів, покриту очеретяною стріхою. За даними рятувальників, для обігріву цієї прибудови застосовували відкритий вогонь газової пальнички, з’єднаної з балоном зрідженого вуглеводневого газу,  та електрообігрівачі. Внаслідок витоку газу стався вибух та займання. Постраждало троє відвідувачів кафе.

2. Під час вибуху газоповітряної суміші в м. Ізмаїл Одеської області в кафе «У фонтана» ВАТ «Мідо» 11.01.2015 р. постраждало 9 осіб (5 працівників та 4 відвідувачі кафе). За інформацією рятувальників, вибух газоповітряної суміші з подальшим загоранням стався через витік газу з газобалонної установки, у якій використовувався полімерно-композитний балон. Підприємство ВАТ «Мідо» на експлуатацію газобалонного обладнання в кафе «У фонтана» дозволу від органу Держгірпромнагляду не отримувало та абонентом ПАТ «Одесагаз» не було. Монтаж газобалонного обладнання виконано самовільно без проектної документації. Договорів на технічне обслуговування газобалонного обладнання та наповнення балонів немає. Ймовірно,всупереч вимогам нормативних документів з охорони праці, балон наповнювався на автомобільному газозаправному пункту. У зв’язку із законодавчими обмеженнями стосовно проведення заходів державного нагляду, перевірки зазначеного підприємства не проводились.

Головне управління Держпраці у Київській області України застерігає! Порушення вимог безпеки під час експлуатації газових балонів – смертельно небезпечно!

Порушення вимог безпеки під час експлуатації навіть 5 літрового балону зрідженого вуглеводневого газу може призвести до руйнівних наслідків.

В особливо небезпечний осіннє-зимовий період, коли балони наповнюються за низьких температур зовнішнього середовища, їх не можна заносити в тепле приміщення.

При нагріванні зріджений вуглеводневий газ розширюється, значно збільшується тиск в балоні, що за умови перенаповнення може призвести до його руйнування, витоку газу та утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші.

Максимальний рівень наповнення балонів скрапленими вуглеводневими газами не повинен перевищувати 85 % об’єму балону.

Наповнення та обмін балонів повинні здійснювати спеціалізовані підприємства, які мають відповідний Дозвіл Держгірпромнагляду, через мережу газонаповнювальних станцій та газонаповнювальних пунктів; проміжних складів балонів; спеціалізованих магазинів з продажу газу, що здійснюють реалізацію газу у побутових балонах.

Усі балони повинні підлягати перевірці ваговим методом на відповідність нормам наповнення.

Наповнення балонів на автомобільних газових заправках, що не мають спеціального обладнання для контролю ступеню наповнення ваговим методом, заборонено і становить смертельну небезпеку.

Нагадуємо, влаштування газобалонних установок скрапленого вуглеводневого газу в ресторанах та кафе допускається лише за проектною документацією, що має відповідати вимогам чинних Державних будівельних норм, Правил безпеки систем газопостачання України та інших нормативних актів. На зберігання та застосування балонів повинен бути оформлений дозвіл відповідно структури Державної служби України з питань праці.

Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію газових балонів та газового обладнання у підприємствах торгівлі покладається на їх власників. Особи, винні у порушенні Правил безпеки систем газопостачання та законодавства України з питань праці, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Не зайве нагадати, що ст.271 Кримінального кодексу України встановлює покарання за «порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, установи, організації або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого». 

Сектор з питань охорони праці


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux