В рамках мистецько-просвітницького проекту «Музична вітальня В. В. Пухальського» відбулася традиційна музична зустріч «У камелька»
18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, в рамках мистецько-просвітницького проекту «Музична вітальня В. В. Пухальського» (на базі Київської дитячої музичної школи №33) відбулася традиційна музична зустріч «У камелька».
Цього разу зустріч була пов’язана з постаттю генія музичного мистецтва ХХ століття, композитора, піаніста, диригента Сергія Рахманінова. Темою для спілкування організатори акції – колектив школи на чолі з директором Любов’ю Данченко і заступником директора з навчальної роботи Тетяною Клочко – обрали Третій фортепіанний концерт митця – вершинний твір у світовій виконавсько-піаністичній практиці.
Участь у заході взяли викладачі і завідувачі фортепіанними відділами ПСМНЗ міста Києва та члени журі Конкурсу юних піаністів імені Володимира Пухальського, провідні київські педагоги Рита Донська, Ніна Найдич, Маргарита Пахомова, а також завідувач кафедри загального фортепіано КІМ імені Рейнгольда Глієра Костянтин Давидовський і лауреат численних міжнародних конкурсів, зокрема Міжнародного конкурсу піаністів імені Артура Рубінштейна Антоній Баришевський; методист Київського методичного центру закладів культури і навчальних закладів Любов Ричихіна. Ведуча заходу – Валентина Кулик, кандидат мистецтвознавства, завідувач теоретичного відділу КДМШ №33.
Зустріч пройшла у форматі творчого вечора, де усі присутні мали нагоду висловити свою думку з приводу як самого твору, так і його виконавських інтерпретацій.
Присутні переглянули й обговорити відеофрагменти з виконаннями Третього фортепіанного концерта видатними музикантами минулого і сучасності: Володимира Горовця, Григорія Соколова, Миколи Луганського, Дениса Мацуєва, Ланг Ланга і Антонія Баришевського. Фрагменти твору звучали також у виконанні автора – Сергія Рахманінова (до слова, цьогоріч виповнилося 75 років запису Концерту самим композитором).
Цікавою і змістовною виявилася дискусія щодо виконавських трактувань головної теми І частини Концерту піаністами Володимиром Горовицем, Григорієм Соколовим, Антонієм Баришевським і авторської інтерпретації у зв’язку з проблемою жанрово-інтонаційних витоків теми. Присутні дійшли висновку, що у тлумаченні цієї теми як і концепції твору вцілому визначальними є ментальність, світогляд і слуховий тезаурус виконавця.
Приємним сюрпризом для усіх присутніх став відеоперегляд концерту-закриття Першого міжнародного конкурсу піаністів імені Петра Чайковського, де Третій фортепіанний концерт С. Рахманінова виконував переможець Конкурсу піаніст Ван Кліберн (диригент Кирило Кондрашин).
Третій фортепіанний концерт Сергія Рахманінова – один із небагатьох творів у світовій музиці, що дає відповіді на одвічні питання буття: «Звідки ми? Хто ми? Куди ми йдемо?». Від темряви, болю і страждань – до світла й радості.
Відвідувачі «Музичної вітальні» зазначили непересічний характер музичної зустрічі «У камелька» і висловили сподівання щодо продовження подібних акцій.