Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Відбувся брифінг про особливості пенсійного законодавства стосовно вимушених переселенців із зони проведення АТО, АР Крим та м. Севастополя

Опубліковано 02 жовтня 2014 року о 09:27
фото

26 вересня 2014 року в приміщенні управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі управління), відбувся брифінг на якому начальник управління та заступник начальника управління розповіли про особливості пенсійного законодавства стосовно вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції, АР Крим та м. Севастополя.

Начальник управління Папіленкова Тамара Олександрівна доповіла про те що спеціалістами управління щодня проводиться прийом понад 40 пенсіонерів із Луганської та Донецької областей. Станом на 25 вересня 2014 року до управління звернулось 1419 осіб, які були включені у відомості за місцем тимчасового проживання..

А також розповіла про особливості призначення (перерахунку) пенсії по втраті годувальника, що загинув під час проведення антитерористичної операції (АТО).

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, якщо вони:

1) були на повному утриманні померлого годувальника;

2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Усиновлені діти мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми.

Пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків.

Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення.

Положення Закону, що стосуються сім'ї померлого, відповідно поширюються і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Дітям-сиротам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірах, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку - довічно.

Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

На всіх членів сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія.

На вимогу члена сім'ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо.

Виділення частки пенсії провадиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла заява про виділення частки пенсії.

Основні документи, які необхідно мати при собі для звернення за призначенням пенсії по втраті годувальника:

- свідоцтво про народження дитини (особи, що звертається за призначенням пенсії);

- довідка з місця навчання дитини;

- паспорт (оригінал та ксерокопія);

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру  особи, що звертається за призначенням пенсії та  померлого годувальника (оригінал та ксерокопія (за наявності));

-  свідоцтво про шлюб;

-  свідоцтво про смерть годувальника;

-  довідку про нараховану заробітну плату померлого годувальника за 60 календарних місяців підряд до 01.07.2000р. (за бажанням);

-  оригінал трудової книжки померлого годувальника;

При призначенні пенсії по втраті годувальника, смерть якого пов’язана із проведенням антитерористичної операції (АТО) або з бойовими діями (службою) в АТО – потрібно надати свідоцтво (повідомлення, сповіщення) про смерть годувальника із зазначенням «смерть пов’язана із бойовими діями (службою) в АТО)».

З питання переведення пенсійної справи пенсіонера у зв’язку з вимушеним переїздом із зони проведення антитерористичної операції (АТО), АР Крим та м. Севастополя, заступник начальника управління Прокопишина Людмила Миколаївна пояснила, що для переведення пенсійної справи, в такому випадку, пенсіонер повинен особисто звернутись до управління за новим місцем проживання в громадську приймальню або до інспектора (за поштовим індексом) із письмовою заявою. При собі потрібно мати оригінал та ксерокопію таких документів: паспорт, ідентифікаційний номер (за наявності), пенсійне посвідчення.

Одразу після подання пенсіонером письмової заяви та необхідних документів, спеціалістом управління реєструється заява та робиться електронний запит до Пенсійного фонду України на електронну справу.

Після отримання електронної справи пенсіонер береться на облік в управлінні та забезпечується виплатою пенсії за додатковими відомостями.

На прикінці брифінгу Тамара Олександрівна нагадала що прийом управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва громадян, що прибули із зони проведення АТО, АР Крим та м. Севастополь.

Звернутись до управління можна за адресою вул.Керченська 5а, громадська приймальня (к.107), а також каб.201, 208 та 210.

Прийом проводиться щоденно:

Понеділок-Четвер з 9.00 до 18.00,

П’ятниця з 9.00 до 16.45

Обідня перерва з 13.00 до 13.45

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії” - 244-78-11,

а також за телефонами: 245-77-67, 244-78-01, 244-78-12.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux