Відбувся спільний захід соціальних партнерів, присвячений питанням соціального захисту учасників АТО
Днями в приміщенні Солом’янського районного центру зайнятості (далі - центр) відбувся спільний захід соціальних партнерів, присвячений питанням соціального захисту учасників АТО. В семінарі взяли участь представники центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі - управління), управління соціального захисту населення Солом’янського району м. Києва (далі УПСЗН) та Солом'янського районного в м. Києві центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді.
Зустріч розпочала представник УПСЗН Катерина Панченко із ознайомлення учасників щодо пільг та видів матеріальної допомоги, які призначаються участникам АТО згідно чинного законодавства. Це щорічна одноразова матеріальна допомога в розмірі 2,5 тис.грн., грошова компенсація за оплату комунальних послуг, путівки для реабілітацію учасників АТО та їх дітей віком від двох до семи років та ін.
Представник Солом’янського районного в м. Києві центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Лариса Татарінова розповіла учасникам про послуги, які надає спеціалізована служба "Соціальна підтримка та надання соціально-психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх родин". Так вказана служба консультує та надає допомогу: при оформленні та отриманні грошових виплат та соціальних гарантій передбачених чинним законодавством для учасників АТО та членів їх родин; при відновленні втрачених документів - паспорта, військового квитка, тощо; при отриманні посвідчення учасника АТО; у пошуках роботи. Також у службі можна отримати консультацію юриста та психолога. Члени сімей, які зазнали втрат під час проведення АТО, мають змогу відвідувати групу психологічної підтримки.
Головний спеціаліст відділу з питань призначення та перерахунку пенсій № 2 управління – Лариса Шпатенко проінформувала присутніх, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особи, які отримують пенсію за віком або по втраті годувальника, або по інвалідності або за вислугою років, такі особи як учасники бойових дій, мають право на надбавку до пенсії.
Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особи, які брали участь у бойових діях та стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини, мають право на пенсію по інвалідності, як військовослужбовці.
Однак, на сьогодні особи, які були призвані під час мобілізації на військову службу на особливий період не віднесені до категорій осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію.
Водночас Міністерством соціальної політики України опрацьовується проект Закону України "Про внесення деяких змін до пункту 3 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким пропонується доповнити коло осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію за віком особами, які брали безпосередньо участь у АТО, забезпечували її проведення, перебували безпосередньо в районах АТО у період її проведення та мають статус учасника бойових дій відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також дружини (чоловіки) зазначених осіб, якщо вони не взяли повторний шлюб та батьки осіб, які померли (загинули) під час АТО або після, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, пов'язаних з участю у АТО.
Головний спеціаліст організаційно-інформаційного сектору управління Лариса Ворона розповіла учасникам семінару про проект запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування. Реформою передбачено запровадження професійної пенсійної системи, що надасть можливість отримувати більшу, більш справедливу пенсію.
Учасників АТО проінформували про можливість користування електронними послугами, що надаються Пенсійним фондом України, про переваги користування web-порталом (portal.pfu.gov.ua) та одержання фахових консультацій на сторінках друкованих видань Пенсійного фонду України "Вісник Пенсіійного фонду України" та "Пенсійний кур'єр". По даним питанням слухачам семінару був наданий інформаційно-роз’яснювальний матеріал.
Учасники мали змогу задати питання фахівцям та отримати відповіді на них.