Відсутність оплати за послуги водопостачання та водовідведення може спричинити збій у роботі водопровідно-каналізаційних систем Києва
Закликаємо киян своєчасно та у повному обсязі сплачувати за спожиту холодну воду та водовідведення. Від цього залежить надійність роботи систем водозабезпечення та каналізування міста в цілому.
Від початку року населення заборгувало близько 150 млн грн, а загалом з липня 2014 року, коли КП «Київводоканал» визнано виконавцем послуг холодного водопостачання та водовідведення, – 269 млн грн.
Кошти, які надходять від мешканців, мають цільове призначення: спрямовані на ремонт і підтримання у належному стані виробничого устаткування, придбання реагентів для очистки води та стоків, а також паливно-мастильних матеріалів.
Окрім того, КП «Київводоканал» треба своєчасно розраховуватися за енергоносії, які є важливою складовою роботи обладнання, теплоенергію, сплачувати податки. Ми розуміємо нинішнє навантаження на мешканців у питаннях оплати ЖКП. Зауважимо, що сьогодні частина послуг холодного водопостачання та водовідведення у структурі загальної квитанції за ЖКП становить не більше 10%.
Для КП «Київводоканал» 1 куб. м. холодної води, який наразі коштує 13,78 грн, – це необхідні витрати на забір, підготовку, очистку, подачу води, а також відведення стоків. Без належного фінансування ці процеси можуть просто зупинитись.
Частина коштів, отриманих від киян, йде на оплату праці працівників, які працюють у цілодобовому режимі, забезпечуючи подачу питної води в оселях, ліквідовують аварії на місцях, працюють на каналізаційних насосних станціях тощо. Саме від стабільної оплати комунальних послуг залежить вчасне отримання заробітної плати працівниками КП «Київводоканал». Суттєве недоотримання коштів ставить під загрозу спроможність товариства своєчасно оплачувати роботу співробітників, забезпечувати виробничі процеси від постачання води та відведення стоків до ліквідації поточних аварійних ситуацій на місцях.
Відтак просимо мешканців до кінця місяця оплатити рахунки за холодну воду та водовідведення, не відкладати «на потім» та не ставити під загрозу роботу систем життєзабезпечення міста.
Джерело: сайт КМДА