Відзначення Різдва Пресвятої Богородиці
21 вересня Православна Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці. Відзначати його почали приблизно з IV ст. Різдво Пресвятої Богородиці належить до дванадесятих нерухомих свят. За переказом, Богородиця наслідувала високе походження як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії, Яким, походив з царського роду, від коліна Іудового, від дому Давидового, до нащадків якого відносилося біблійне пророцтво про народження Месії. Мати її, Анна, походила з високого священничеського роду та вела родовід від коліна Левиного, від дому Ааронового.
У народному побуті свято одержало назву «Друга Пречиста» або «Мала Пречиста» та відзначають його як свято врожаю. Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.
Кожен житель Солом’янського району має можливість прийти і віддати шану Пресвятій Богородиці, попросити благословення в храмах та церквах:
- Храм великомученика Димитрія Солунського, вул. Повітрофлотська, 1 (мікрорайон Жуляни).
- Храм Великомученика Георгія Побідоносця, Привокзальна площа, 1
- Храм Ікони Божої Матері “Знамення”, пр-т Червонозоряний, 4
- Храм Преображення Господнього, пр-т Повітрофлотський, 29
- Храм святого Григорія Богослова, вул.Солом’янська, 17
- Храм преподобного Сергія Радонезького, вул. Уманська, 14
- Свято-Троїцький храм (на Батиєвій горі), вул. вул. Докучаєвська,4
- Каплиця-пам’ятник ікони Божої Матері «Взисканіє загиблих», вул. Дежньова, 28 (перетин вул. Народної та вул. Клінічної)
- Свято-Покровський храм, вул. Островського, 20/1
- Козацька церква Покрови Пресвятої Богородиці, вул. М.Донця, 2
- Храм Святого Іоанна Хрестителя, вул. Гарматна, 37
- Храм Різдва Пресвятої Богородиці, вул. Каменярів, 13-15.
А духовенство та парафіяни Храму Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Каменярів, 13-15) 21 вересня о 09.00 запрошують всіх на освячення новозбудованого храму.