Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Заходи Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору

Опубліковано 24 листопада 2016 року о 18:01
фото

Заходи Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору

24 листопада (четвер)

12:00 - Український інститут національної пам'яті презентує проект "Незламні", що розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно. Це — автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, видатна художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка, Олесь Гончар, лікарка Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, живописець Опанас Заливаха (Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3).

13:00 - У Києві розпочнеться триденне засідання Платформи європейської пам'яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience). Це  міжнародний проект, покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем'єр-міністрів Вишеградської групи. Станом на травень 2015 року Платформа об’єднує 51 учасника з 13 країн ЄС, Молдови, України, Ісландії, США та Канади. Гасло Платформи – «Демократія має значення». Від України до Платформи входять – Український інститут національної пам’яті, Меджліс кримських татар, Центр дослідження визвольного руху. 

25 листопада (п’ятниця)

14:00 - Лекція заступника Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака на тему: "1932-1933: як вбивали голодом Україну" (Мініcтерство охорони здоров'я України, Грушевського, 7).

18:00 - Презентація документального фільму «Окрадена Земля».

Режисер-постановник фільму, канадець українського походження Юрій Луговий є членом Академії канадської кінематографії і телебачення, відомий за фільмами «Береза Картузька», «Свобода дорогою ціною», «Українці в Квебеку». Також за його участі до 50-х роковин українського Голодомору вийшов документальний фільм «Жнива розпачу», перший з цієї теми, за який Юрій Луговий 2008 року був нагороджений орденом України «За заслуги».

Фільм базується на раніше невідомих архівних документах, коментарях провідних дослідників і спогадах свідків Голодомору. В тому числі – із пограниччя з Російською Федерацією, Харківщини й Донеччини (Український Дім, м. Київ, вул. Хрещатик, 2).  

26 листопада (субота)

14:30 Вшанування біля Національного меморіалу жертв Голодомору у Києві за участі свідків Голодомору, Президента України Петра Порошенка, очільників українських церков, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, членів Платформи європейської пам'яті та сумління, представників дипломатичних установ, громадськості (вул. Лаврська, 3).

16:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті». На знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників закликаємо всіх людей запалити і поставити на підвіконня свічку так, щоб її було видно з зовні.

 17:30-19:00 Благодійно-просвітницька акція «Свічка пам’яті». Під час заходу прозвучать народні псальми від гурту "Стодивниця» (керівник - Ірина Барамба) та духовна музика у виконанні хору Київської православної богословської академії "Axios" (регент - Надія Купчинська), поезія у виконанні Ахтема Сеїтаблаєва, Каті Степанкової, Наталі Васько, Лариси Руснак, Анатолія Матвійчука, «Свічка» від народної артистки Оксани Білозір, які наповнять «Свічку пам’яті» особливим світлом і гармонією. У малому залі палацу відбудеться відкрита лекція Людмили Гриневич про Голодомор. Також збиратимуть кошти на підтримку геріатричного центру в Станиці Луганській, що на лінії перетину з окупованою територією (Національний палац мистецтв «Україна»).

Джерело: Український інститут національної пам’яті


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux