Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Зміни в пенсійному забезпеченні, що відбулися з 1 січня 2016 року, щодо нарахувань наукових пенсій

Опубліковано 23 лютого 2016 року о 13:46
фото

Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва продовжує інформувати стосовно змін в пенсійному забезпеченні що відбулися з 1 січня 2016 року.

У січні цього року набрав чинності Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 р. № 848-VIII (далі Закон № 848-VIII), який передбачає певні зміни в пенсійному забезпеченні наукових  (науково-педагогічних) працівників. Законом  № 848-VIII розширено перелік посад наукових працівників. До них тепер належать радник при дирекції наукової установи; член Президії НАНУ або національної галузевої академії наук; радник Президії НАНУ або національної галузевої академії; провідний редактор наукового видавництва, періодичного наукового видання. Крім того, передбачено, що в стаж наукової роботи зараховується:

- час роботи на посадах науково-викладацького складу Національної школи суддів України;

- час навчання в аспірантурі (докторські програми) третього рівня вищої освіти та наукової роботи за спеціальністю за кордоном за умови збереження громадянства, сплати страхових внесків відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та перерви між завершенням навчання (роботи) за кордоном і його відновленням в Україні не більше як три місяці.

Статтею 34 Закону № 848-VIII передбачено, що наукові установи (вищі навчальні заклади) можуть направляти наукових (науково-педагогічних) працівників, аспірантів та докторантів на наукове стажування, зокрема довгострокове, в інші наукові установи та вищі навчальні заклади, зокрема за кордон на термін до двох років. До того ж час наукового стажування, зокрема за кордоном, за умови сплати страхових внесків зараховують до наукового стажу. До стажу наукової роботи зараховуються також час роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, зазначених у статті 118 Кодексу законів про працю України. Це стосується працівників, звільнених з роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державні органи, а також партійні, профспілкові, комсомольські, кооперативні та інші громадські організації. Час роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на виборних посадах зараховується до наукового стажу за умови, що виборній роботі безпосередньо передувала і після неї була робота на посаді наукових та науково-педагогічних працівників або робота особи, яка має науковий ступінь і працювала (продовжує працювати) за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, за якою присуджено науковий ступінь.

Не змінилися умови, за яких призначається наукова пенсія – це досягнення певного віку та наявність наукового (для чоловіків – 20, для жінок – 15 років) і страхового стажу (для чоловіків – 35, для жінок – 30 років). Наукові пенсії призначаються в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника на яку нараховується  збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Для обчислення пенсії враховується заробіток особи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року. До того ж враховується вся заробітна плата в період роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Обов’язковою умовою для призначення наукової пенсії є звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника. Проте це не стосується осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку.

Незмінними залишились умови, за яких призначаються пенсії по інвалідності та в разі втрати годувальника непрацездатним членам сім’ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux