Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Єдиним способом захисту від дифтерії та запобігання розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація у дітей та ревакцинація у дорослих

Опубліковано 25 листопада 2019 року о 17:47
фото

Хвороба, яку неможливо ліквідувати, але від якої можна себе захистити, - це дифтерія.Виникнення епідемій дифтерії бере початок у прадавніх віках (IV-III ст. до н.е.). Проте і у ХХ-ХХІ ст. н.е. вони не покидають людство.

Дифтерію називають більш небезпечною хворобою, ніж кір. За статистикою, 50-100 випадків з 1000 завершуються летально.У 1991–1998 роках в Україні вже була епідемія. Тоді через низьке охоплення вакцинацією захворіло близько 20 тисяч людей, 696 із них померли, зазначають в МОЗ. 

Випадки захворювання зафіксовані вже на Закарпатті та в м. Києві. На початок листопада 2019 року кількість хворих перевищила 20 осіб.

Боротьба з дифтерією ведеться шляхом специфічної профілактики – багаторазової імунізації (вакцинація та ревакцинація), в т.ч. дорослого населення.

За інформацією МОЗ, в Україні на даний час низький рівень охоплення щепленнями проти дифтерії – 70% серед дітей, а серед дорослих ще значно нижчий.

Ураховуючи, що джерелом інфекції є людина (хворий, носій), а зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом (при вдиханні), запобігти потраплянню збудника дифтерії до дихальних шляхів практично неможливо. І, якщо людина не має імунітету, виникає захворювання через 3-10 днів від часу зараження.

Проявами дифтерії можуть бути наліти сірого кольору на мигдаликах, в ротоглотці, порожнині носа, ознаки тонзиліту, ларингіту, фарингіту, назофарингіту, трахеїту або їх поєднання. Хвороба супроводжується болем у горлі, підвищенням температури, лихоманкою, набряком слизових оболонок, осиплістю голосу, набряком шиї, збільшенням шийних, підщелепних лімфатичних вузлів, явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Особливостями сучасного епідемічного процесу є:

- частіше захворювання дорослих, ніж дітей;

- значна кількість хворих з атиповими, легкими формами, які своєчасно не діагностуються;

- реєстрація переважної більшості випадків хвороби у великих містах.

Для дифтерії характерна осінньо-зимова сезонність, коли формуються нові колективи після літніх відпусток та канікул, відбувається скупчення людей в закритих приміщеннях. Певний вплив на захворюваність має і кліматичний фактор, під дією якого знижується опірність організму, створюючи сприйнятливі умови для проникнення та розмноження мікроорганізмів, що потрапляють в організм людини.

Викладене свідчить, що Україна перебуває на порозі епідемії дифтерії із значною кількістю імунонезахищеного  від неї населення.

Єдиним способом захисту від дифтерії та запобіганню розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація у дітей та ревакцинація у дорослих.

Проте варто пам’ятати, якщо з’являються симптоми захворювання, треба терміново звернутись до лікаря.

Дифтерія – це не та хвороба, яку можна перенести «на ногах». Чим раніше встановлений діагноз, тим вищі шанси на одужання.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux