Київрада схвалила бюджет столиці на 2020 рік
Депутати Київради схвалили бюджет столиці на 2020 рік. Також підтримали Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на наступний рік.
Так, у 2020 році місто планує отримати 58,8 мільярдів гривень надходжень. Такою ж буде і видаткова частина бюджету.
Найбільше коштів місто спрямує на освіту, транспорт та дорожнє господарство, охорону здоров’я, житлово-комунальне господарство, соціальний захист.
Наступного року планують виділити знову рекордну суму на освіту – 21,7 млрд грн. Це на 3 млрд грн більше, ніж цього року. Продовжиться і реалізація проекту «Гроші ходять за дитиною», втілення якого місто розпочало минулого року. На це планують спрямувати 5,1 млрд грн.
На будівництво нових садків та шкіл, реконструкцію та ремонт існуючих закладів у бюджеті передбачили понад 2 млрд грн.
На транспорт та дорожнє господарство запланували 10,3 мільярди гривень. Чималі кошти будуть спрямовані, зокрема, на добудову Подільсько-Воскресенського мосту.
Близько 5 мільярдів гривень передбачили на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у столиці.
На охорону здоров’я – 6,7 млрд гривень. Зокрема, на закупівлю медичного обладнання спрямують понад 760 млн грн. На капітальний ремонт та капітальні вкладення – більше 960 млн грн. Медикаменти – понад 1,6 млрд гривень.
На житлово-комунальне господарство буде виділено – 6,7 млрд гривень.
Майже 4,5 мільярди виділять на соціальний захист киян. Скорочення витрат, у порівнянні з 2019 роком, пов’язане з тим, що виплата пільг, субсидій і допомог незахищеним категоріям киян перейшла на загальнодержавний рівень. І тепер цими видами допомоги займатиметься Міністерство соціальної політики.
На міську цільову програму «Турбота» наступного року передбачили 2,7 млрд грн.
На культуру і мистецтво – 1,6 млрд гривень.
З 2021 року на реалізацію проектів «Громадського бюджету» за пропозицією мера планується скеровувати 170 млн грн.
«Я вітаю депутатів, що ми, в конструктивній роботі, схвалили бюджет – головний фінансовий документ столиці. Наступний рік буде роком випробувань. Бо, незважаючи на заявлену реформу з децентралізації, яку ми нібито завершуємо, містам та громадам урізали надходження до бюджетів. Це, безумовно, відобразиться і на бюджеті столиці, – підкреслив Віталій Кличко. – Але, ми не збираємося зупинятися. І продовжимо фінансування пріоритетних напрямів та втілення запланованих проектів, важливих для міста та його мешканців. – Триватиме ремонт доріг, оновлення інфраструктури, реконструкція дитсадків та шкіл, відновлення київських парків і скверів, туристичних об’єктів столиці», – наголосив мер Києва.
Нагадаємо, що столицю позбавили понад 2 мільярдів гривень – коштів, що планували спрямувати на великі інфраструктурні об’єкти. Не дорахується столиця і коштів, що могли направити на соціальний захист та медицину. Майже на 7 млрд гривень зменшився обсяг субвенції з держбюджету на ці сфери.