Проведено семінар присвячений питанням легалізації та детінізації заробітної плати
29 січня представники управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі - управління) та Солом’янського районного центру зайнятості (далі – центр) провели семінар, присвячений питанням легалізації та детінізації заробітної плати, наданню електронних послуг Пенсійним фондом України, а також щодо переваг користування web-порталом.
На семінарі, що відбувся в приміщенні центру, висвітлювалося питання легальної трудової діяльністі.
Розпочала зустріч заступник начальника відділу активної підтримки безробітних центру Ірина Неприлюк. Пані Ірина ознайомила присутніх з видами договорів, їхніми перевагами та недоліками, перевагами «офіційного працевлаштування», а також наголосила на важливості легального працевлаштування.
Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва Ірина Фесун повідомила учасникам про те, що легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Пенсійним законодавством України чітко визначено умови при виході на пенсію. Першочерговою умовою є набуття необхідного страхового стажу.
Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду України (далі – ПФУ).
Для зарахування в страховий стаж у повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів ПФУ, має бути не меншим, ніж внески, обчислені із мінімальної заробітної плати.
Так у 2016 році мінімальну заробітну плату встановлено в наступних розмірах: у січні-квітні – 1378 грн.. на місяць; у травні – листопаді – 1450 грн. на місяць; у грудні – 1550 грн. на місяць.
У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує за такого працівника єдиний внесок, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не враховується при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж повинна бути.
Тому кожен працівник, який зацікавлений в отриманні пенсії в майбутньому може самостійно на web-порталі (portal.pfu.gov.ua) здійснювати контроль за власними даними, які в подальшому будуть впливати на пенсійні права застрахованої особи.
Далі учасників семінару ознайомили з можливостями користування електронними послугами, які надає ПФУ, перевагами користування web-порталом та одержання фахових консультацій на сторінках друкованих видань ПФУ «Вісник Пенсіійного фонду України» та «Пенсійний кур'єр». По даним питанням учасники отримали інформаційно-роз’яснювальний матеріал.
Наприкінці заходу учасники семінару мали змогу отримати відповіді на свої запитання, які виникли в ході семінару.