Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Роз'яснення Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва щодо запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні

Опубліковано 12 червня 2015 року о 13:13
фото

В червні 2015 року представниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі управління), було проведено ряд зустрічей з трудовими колективами Територіального центру соціального обслуговування населення та ДВНЗ “Київський електромеханічний коледж”,  присвячені актуальним питанням запровадження накопичувальної пенсійної системи, змін в пенсійному законодавстві, надання електронних послуг та користування веб-порталом Пенсійного фонду України.

Чинним законодавством передбачено функціонування в Україні трирівневої пенсійного забезпечення: солідарної, накопичувальної та недержавних пенсійних фондів.

Начальник відділу організаційно-інформаційної роботи управління Губрій Наталя Володимирівна проінформувала слухачів семінару з перспективою запровадження другого рівня пенсійної ситеми, яке заплановано на 1 січня 2017 року.

Суть такої системи полягає в тому, що частина обов'язкових внесків до пенсійної системи має накопичуватися у Накопичувальному фонді і обліковуватися на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, які сплачуватимуть такі внески. Ці кошти мають інвестуватися в економіку України з метою отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.

Реформою передбачено обов'язкову участь громадян віком від 18 до 35 років, а також добровільну участь для осіб старших 35 років. Кошти, що будуть обліковуватись на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, будуть власністю цих громадян, і вони зможуть скористатись ними при досягненні пенсійного віку (або, у випадках передбачених законом, раніше цього терміну, наприклад у випадку інвалідності чи переїзду за кордон, як постійного місця проживання).

Ставка внеску до накопичувальної системи збільшується поступово на 1% щорічно, починаючи з 2% в 2017 року до 7% в 2022 році і наступних роках. При цьому здійснюється перерозподіл пенсійних внесків між роботодавцем і застрахованою особою. На сьогодні застрахована особа сплачує 3,6% страхових внесків (2% до Пенсійного фонду, 1,6% до Фонду соціального страхування). З 2017 року ці 2% будуть накопичуватись на індивідуальному рахунку особи, і починаючи з 2018 року до 2% буде додаватись по 1% щорічно. З 2022 року загальний розмір внесків застрахованої особи становитиме 8,6% (7% до Накопичувального фонду, 1,6% до Фонду соціального страхування). Таким чином, навантаження на застраховану особу - платника внесків зросте поступово до 2022 року на 5%.

При цьому, розмір внесків, які сплачує роботодавець за працівників до Пенсійного фонду і які будуть спрямовуватись на виплату пенсії із солідарної системи, зменшується поступово до 2022 року на 1% щорічно з 36,5% в 2017 році до 31,5% в 2022 році. Отже навантаження на роботодавця по сплаті внесків відповідно зменшується на 5%.

Також присутніх проінформували про можливість користування електронними послугами, що надаються Пенсійним фондом України, про переваги користування web-порталом (portal.pfu.gov.ua) та про особливості призначення пенсії за вислугу років.

На прикінці заходу було надано вичерпні відповіді на всі запитання, що виникли у слухачів семінару.

Фотогалерея


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux