Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Солом’янському районі обговорили питання легальної праці

Опубліковано 30 березня 2015 року о 09:28
фото

24 та 25 березня 2015 року в приміщенніСолом’янського районного центру зайнятостіпредставниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва та представниками центру, було проведено семінари, присвячені актуальним  питанням  легальної  зайнятості  та  легалізації  заробітку.

На семінарах, що відбулися в приміщенні центру, йшлося про легальну трудову діяльність. Особи, які взяли  участь у семінарах, ознайомилися з інформацією стосовно особливостей працевлаштування за трудовою книжкою, трудовим договором і договором цивільно-правового характеру. Фахівці управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва розповіли присутнім про те, що легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Пенсійним законодавством України чітко визначено умови при виході на пенсію. Першочерговою умовою є набуття необхідного страхового стажу. Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.                   

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Інакше кажучи. якщо працівник не матиме набутого 15-річного страхового стажу, то й не матиме він і самого права на пенсію. Законодавчо збільшено не тільки мінімально необхідний для отримання права на пенсію стаж, а й загальний. Жінкам визначено 30 років загального страхового стажу, чоловікам – 35 років. Саме він є визначальним та обов’язковим для нарахування мінімальної пенсії, не нижче від розміру прожиткового мінімуму.

Поняття «страхового стажу» введено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058), який набув чинності з 1 січня 2004 року. З цього часу поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» та є одним із основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.

Під страховим стажем розуміють період, протягом якого особа або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло раніше.

Під поняттям «загальний трудовий стаж» розуміється сумарна тривалість роботи робітником або службовцем, або в іншій суспільно-корисній діяльності, якщо їх включення в трудовий стаж передбачено чинним законодавством.

Підсумовуючі вищесказане, фахівці управління ще раз наголосили, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі чимало ризиків, і страждає насамперед людина, яка погоджується на таку працю - вона автоматично і власноручно позбавляє себе державних гарантій на соціальний захист.

А ще увагу присутніх звернули на те,  що Пенсійним фондом запроваджено веб-портал електронних послуг, який надає зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на пенсійні права застрахованих осіб, а також є можливість одержання безкоштовних консультацій та відповідей на запитання стосовно пенсійного забезпечення  за  допомогою VoIP Skype, адреса скайп-зв’язку: solom_upfu.

Наприкінці заходів між учасниками відбувся конструктивний діалог, завдяки якому кожен отримав вичерпні відповіді на всі запитання, які їх цікавили. 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux