У столиці визначено перелік меморіальних дошок, які слід демонтувати в рамках заходів з декомунізації
Експертна рада з розгляду та визначення художньої цінності об’єктів з символікою комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, що утворена при Департаменті містобудування та архітектури, склала попередній перелік меморіальних дошок, які варто демонтувати відповідно до положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
За інформацією Департаменту, відповідно до складеного експертною радою переліку у столиці визначено 79 дошок, які мають бути демонтовані відповідно до закону про декомунізацію. При цьому майже чверть меморіальних дошок, на думку експертної ради, варто направити до музею, як такі, що мають певну історичну чи художню цінність. Подальша доля інших меморіальних дошок має бути визначена балансоутримувачами будівель.
Демонтаж меморіальних дошок жодним чином не впливатиме на зміну статусу будівель, на яких вони знаходяться.
Після остаточного затвердження переліку та експертного звіту напрацьовані радою рекомендації щодо демонтажу меморіальних дошок будуть передані на розгляд Міністерству культури.
З переліком меморіальних дошок, які визначені експертною радою, як такі, що мають бути демонтовані, можна ознайомитися за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/0BxbGBoNdb1j6c0RxeUc2Y1liamM/view?usp=sharing.
Окрім того, експертна рада склала перелік меморіальних дошок, які були демонтовані попередньо:
https://drive.google.com/file/d/0BxbGBoNdb1j6QVF1RUFlR29HWVU/view?usp=sharing.
Також експертною радою складено перелік меморіальних дошок, що не підпадають під низку законів про декомунізацію та мають бути залишені у столиці. До даного переліку віднесено 8 меморіальних дошок:
https://drive.google.com/file/d/0BxbGBoNdb1j6MFRSVXd4d0ZJcW8/view?usp=sharing.
Зазначимо, що експертна рада була створена відповідно до плану заходів з декомунізації, затвердженого розпорядженням КМДА № 745 від 28 липня 2015 року. До її складу увійшли визначні архітектори, скульптори, історики, представники інституцій, що займаються національною політикою, охороною культурної спадщини, археологією тощо. Основне завдання експертної ради – виважено та ґрунтовно підійти до питання визначення художньої цінності об’єктів, які підпадають під низку законів щодо декомунізації та цивілізованим способом розглянути можливість їх демонтажу.