7 кроків до створення органу самоорганізації населення (будинкового комітету)
7 КРОКІВ ДО СТВОРЕННЯ ОСН (БУДИНКОВОГО КОМІТЕТУ)
Крок 1: Створи ініціативну групу.
Якщо ти маєш активну громадянську позицію та бажаєш створити OCH, спочатку знайди в своєму будинку (кількох сусідніх будинках), в межах яких хочеш створити ОСН, ще декількох небайдужих мешканців та запропонуй їм об'єднатися в ініціативну групу по створенню ОСН.
Крок 2: Проведи засідання ініціативної групи та склади план її дій.
Організуй та проведи засідання ініціативної групи, на якому запропонуй створити ОСН та визначити його орієнтовну територію в межах певного будинку (або кількох будинків). Також поясни основні завдання, які відповідно до статті 14 Закону України «Про органи самоорганізації населення» покладені на ОСН (у цьому тобі допоможе текст згаданого закону). На цьому засіданні має бути прийнято рішення про необхідність створення ОСН та окреслено основні завдання, які необхідно виконати ініціативній групі:
1. З'ясувати скільки мешканців, які мають право голосу, проживають на території майбутнього ОСН (будинок або декілька будинків) – необхідно взяти інформацію про кількість населення в ЖЕУ або в іншій обслуговуючій організації.
2. Придумати назву майбутнього ОСН.
3. Провести збори мешканців за місцем проживання по ініціюванню створення ОСН.
Крок 3: Організуй проведення зборів мешканців за місцем проживання по ініціюванню створення ОСН.
Підготуй проект протоколу з порядком денним (у цьому тобі допоможе відповідний зразок, затверджений рішенням Київської міської ради від 26.09.2002 р. № 10/170 «Про органи самоорганізації населення в місті Києві») та проведи збори мешканців за місцем проживання по ініціюванню створення ОСН. Збори повинні ухвалити рішення про необхідність створення ОСН, визначити його територію, назву, основні напрями діяльності.
Крок 4: Підготуй та подай до Київської міської ради заяву про надання дозволу на створення ОСН.
Для отримання дозволу на створення ОСН подай до Київської міської ради заяву разом з такими документами:
- протокол зборів мешканців за місцем проживання про ініціювання створення органу самоорганізації населення із зазначенням основних напрямів діяльності створюваного органу самоорганізації населення;
- список учасників зборів мешканців за місцем проживання із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, серії і номера паспорта та домашньої адреси кожного учасника зборів мешканців.
Крок 5: Проведи збори мешканців за місцем проживання, оберіть склад ОСН.
Отримавши дозвіл Київської міської ради, організуй проведення зборів мешканців за місцем проживання, на яких учасники оберуть таємним голосуванням склад ОСН (керівника, заступника (заступників), секретаря та членів ОСН).
Зверни увагу, що під час зборів обов'язково має бути розглянуто питання про те, на якій основі буде працювати керівник ОСН: на громадських засадах чи на постійній основі з оплатою праці.
Крок 6: Підготуй заяву про легалізацію ОСН та подай її до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Для реєстрації ОСН, спільно з іншими уповноваженими представниками зборів мешканців за місцем проживання подай до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) заяву про легалізацію ОСН (зразок затверджений розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24.09.2003 р. № 1781 «Про затвердження Положення про порядок легалізації органів самоорганізації населення у місті Києві»).
До заяви про реєстрацію органу самоорганізації населення мають бути додані:
1. Копія рішення Київради про надання дозволу на створення ОСН.
2. Протокол зборів мешканців за місцем проживання з рішеннями про обрання членів ОСН та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації ОСН.
3. Положення, затверджене зборами мешканців за місцем проживання, – у двох примірниках.
4. Персональний склад членів ОСН із зазначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, місця проживання.
Крок 7: Отримай статус юридичної особи.
Отримавши копію розпорядження КМДА про реєстрацію ОСН – звернись до відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в районній державній адміністрації в місті Києві та зареєструйся!