Робота Центру сім'ї Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/658/1f5/b44/thumb_357622_400_280_0_0_auto.jpg)
![](12015.jpg)
Центр сім’ї Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації продовжує співпрацю з центром "Надії та відновлення" для сімей ВПО, який відкритий зусиллями благодійного фонду «Save Ukraine», що координує десятки організацій, волонтерів, фізичних та юридичних осіб для допомоги внутрішньо переміщеним особам.
У центрі «Надії та відновлення» оселилися близько 30 родин, які були евакуйовані з прифронтових територій. Після нестерпних воєнних умов виживання дорослі й діти нарешті опинилися у комфорті й затишку. У центрі «Надії та відновлення» дуже гарні умови проживання, свіжий ремонт, ігрові зони для дітей та безліч деталей для комфортного перебування у центрі для внутрішньо переміщених осіб. Це, звісно, допомагає мешканцям центру «Надії та відновлення» побороти наслідки війни, відновитися, але психологічний стан все ж залишає бажати кращого. Саме тому, психологи Центру сім’ї Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації надають психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам центру «Надії та відновлення», які її потребують. Було проведено серію тренінгів як для дітей, так і для їх батьків.
Переживши страшні моменти війни, дитяча психіка зазнає неабияких потрясінь, які, нажаль, залишають свої наслідки на все життя. Однією з таких проблем є комунікація, зокрема, вміння спілкуватися з різними колективами, уникаючи конфліктних ситуацій. В ігровій формі, психолог доносила діткам основні прийоми спілкування в колективі, щоб вони могли відстояти власні позиції, але при цьому не допускаючи конфліктів. Завдяки творчому процесу, маленькі українці виражають свої емоції та внутрішній світ, і в такий спосіб зцілюють душевні рани, заподіяні війною. Всі дітки активно брали участь в тренінгу, радо співпрацювали з нашим психологом.
Проте, аби процес відновлення ментального здоров’я дитини мав всеохоплюючий характер, спеціалісти Центру сім’ї проводили лекції-бесіди і з дорослими (батьками), оскільки діти залежать від стану батьків, і для того, щоб батьки «були в ресурсі», допомагаючи своїм дітям, перш за все, вони мають потурбуватися про власний фізичний та психічний стан. Розглядалися питання безпорадності та як з ним боротися. Лекція проходила досить активно, більшість задавали питання, які їх турбують, обговорювали різні моделі поведінки батьків і дітей. Загалом, мешканці центру «Надії та відновлення» радо зустрічали психологів Центру сім’ї та запрошували на майбутні зустрічі.
Маємо надію, що даний захід принесе свої «плоди» і нашими спільними стараннями з центром "Надії та відновлення" для сімей ВПО ми зуміємо допомогти майбутньому поколінню уникнути небажаних наслідків для їх психіки від страшної війни, на яку всі ми не заслуговуємо!