Рятувальники Солом’янського району вчили освітян правилам поведінки під час виникнення надзвичайної ситуації
26 січня рятувальники Солом’янського району в Київському національному лінгвістичному університеті, провели лекцію в розширеному засіданні ректорату на тему: «Правила поведінки громадян під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».
В заході взяли участь проректори, лаборанти та весь викладацький склад університету. Метою заходу є навчання продуманим і правильним діям під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Одним із головних заходів захисту населення від надзвичайних ситуацій (НС) є його своєчасне оповіщення про небезпеку, обстановку, яка склалася внаслідок її реалізації, а також інформування про порядок і правила поведінки в умовах надзвичайної ситуації. Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.
Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!».
Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій. На кожний випадок підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації. Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т. д.) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т. д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.
“Повідомлення залежать від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабності можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт. Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління ЦЗ,” – зазначив у ходу заході головний фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації Солом’янського району Головного управління ДСНС України у м. Києві Владислав Штерцел.
Усі присутні з задоволенням слухали доповідача та подякували рятувальникам за лекцію, яка в даний час є дуже необхідною для кожного громадянина.
Такі заняття заплановані на найближчий час та вже проходять в усіх районах столиці.