Щороку 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – масового знищення нацистами єврейського населення Європи
Саме цього дня 1945 року, війська Першого Українського фронту визволили в’язнів найбільшого з гітлерівських таборів смерті Аушвіц-Біркенау, що розташований в польському місті Освенцим.
За час існування концтабору (1941-1945 рр.) в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйонів людей. Більшість в’язнів та вбитих - євреї з різних країн Європи. Згідно з даними Інституту національної пам’яті, 110 тисяч в’язнів були вихідцями з України, серед них 9,5 тисяч євреїв Закарпаття, які потрапили туди під кінець Великої Вітчизняної війни.
На знак цього Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 27 січня оголошено Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Метою запровадження такої пам’ятної дати є активна просвітницька робота щодо запобігання можливим актам геноциду у майбутньому та зневаги до людського життя. Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв…
З 2012 року відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру" на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту…