Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Увага! Кількість незаконних заволодінь ТЗ зростає!

Опубліковано 19 серпня 2014 року о 13:00
фото

До уваги водіїв!

На території Солом’янського району міста Києва за 7 місяців 2014 року здійснено 60 незаконних заволодінь транспортими засобами. Відділ ДАІ з обслуговування даного району наголошує, що більша частина з них припадає на угони мототранспорту.

Аналіз скоєних крадіжок та угонів авто- та мототранспорту показує, що злочини даного виду, в основному, відбуваються в денний час у період з 15 до 19 годин і в нічний час з 02 до 05 годин. Основним місцем скоєння крадіжок та угонів автотранспорту у денний час є паркувальні місця торгових центрів, організацій (установ), ринків, магазинів, а в нічний час - дворові території житлових будинків. Як правило, особи, яких затримують за скоєння крадіжок і викрадень транспортних засобів, це молоді люди у віці від 17 до 25 років, більше 40 % з них раніше притягувалися до кримінальної відповідальності.

Зазвичай, крадії вибирають ходові моделі автомобілів та мотоциклів, на які є попит. За статистикою,  це авто – «ВАЗ», «TOYOTA COROLLA», «TOYOTA PRADO», «LEXUS» та мото – «HONDA», «SUZUKI», «KAWASAKI».

Викрадений авто- та мототранспорт, як правило, обладнаний електронною сигналізацією, без комплексу механічного захисту.

У більшості випадків викрадені транспортні засоби погано захищені, тобто на них встановлені застарілі моделі сигналізацій, або вони взагалі відсутні. Вкрай рідко громадяни оновлюють свої охоронні системи. Викрадачі вирахували певний термін, протягом якого власник автомобіля відсутній і є доступ до машини. Крім того, як правило, угони вчиняються злочинною групою, де один з учасників групи спостерігає за власником автомобіля і попереджають викрадача, якщо власник раніше часу повертається до свого ТЗ. Викрадення займає від 10 секунд до декількох хвилин, але якщо  транспортний засіб обладнаний додатковими механічними засобами захисту (наприклад: штир на кермо, автомат, замок на капот) або іммобілайзером, тоді це ускладнює процес викрадення і підвищує шанси того, що власник автомобіля чи мотоцикла не розлучиться з ним.

При угоні ТЗ важлива оперативність, тобто власник повинен якомога скоріше повідомити в міліцію про те, що трапилося. Тоді черговий орієнтує зовнішні наряди, співробітники ДАІ в складі слідчо-оперативної групи виїжджають на місце події, установлюють свідків і очевидців даного злочину, вилучають сліди, залишені на місці вчинення злочину, проводять заходи, спрямовані на виявлення викраденого автомобіля чи мотоцикла. З цією метою відпрацьовуються дворові території, гаражі, автостоянки, де може перебувати викрадений ТЗ. Після цього проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів, спрямованих на встановлення осіб, які вчинили даний злочин.

При угоні автомобіля не менш важливим для якнайшвидшого його знаходження є тісна співпраця власника викраденої машини чи мотоцикла з співробітниками Державтоінспекції та карного розшуку.  Таке сприяння є одним із складових успішної роботи з викриття викрадачів їх протиправної діяльності та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

ВДАІ Солом’янського району м.Києва


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux