Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування
Відповідно до постаови КМУ від 02.07.2014 року № 218 “Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій” юридичні та фізичні особи сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у безготівковій та/або готівковій формі.
Під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у безготівковій формі банк нараховує (утримує) збір на обов’язкове державне пенсійне страхування одночасно з виконанням заяв про купівлю іноземної валюти від імені та за рахунок його клієнтів, а також за власними операціями і перераховує до державного бюджету в установленому порядку.
Під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі банк (фінансова установа) нараховує (утримує) та перераховує збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в установленому законом розмірі за рахунок власних коштів - у разі купівлі іноземної валюти у фізичних осіб, а також з метою задоволення власних потреб і підкріплення каси, а також коштів клієнтів - у разі купівлі фізичною особою іноземної валюти у касі.
У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції сума сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування зазначається лише у разі купівлі фізичною особою - резидентом іноземної валюти у готівковій формі.
Для обліку коштів, що надійшли від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, Національний банк та банки використовують рахунки бухгалтерського обліку відповідно до нормативно-правових актів Національного банку.
Сума зазначеного збору зараховується банком на відповідний балансовий рахунок одночасно із здійсненням операцій з купівлі іноземної валюти у безготівковій та/або готівковій формі та перераховується на рахунки головних управлінь Казначейства не пізніше наступного операційного дня з дати зарахування сум збору на балансові рахунки з урахуванням коштів філій за попередній день.
Фінансові установи самостійно визначають порядок обліку та забезпечують перерахування суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з власних рахунків, відкритих у банках, на рахунки головних управлінь Казначейства не пізніше наступного робочого дня.
Банки подають до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, до органів Пенсійного фонду України за місцезнаходженням банку звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти у безготівковій та/або готівковій формі згідно з додатком 1 (в додатку).
Додаток: zvit_strahuv.doc