Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення


21 липня 2015 року в приміщенні Солом’янського районного центру зайнятості (далі центр) представниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі управління) та представниками центру, було проведено семінар, присвячений питанням реформування пенсійної системи, легальної зайнятості та легалізації заробітку.
На семінарі, що відбувся в приміщенні центру, приймало участь 20 осіб, які ознайомились з інформацією стосовно легальної зайнятості; особливостей працевлаштування за трудовою книжкою, трудовим договором та договором цивільно-правового характеру. У ході семінару головний спеціаліст відділу контрольно-перевірочної роботи управління Огородник Інна Василівна розповіла присутнім про набуття та порядок зарахування страхового стажу, негативні наслідки нелегальної зайнятості та отримання заробітної плати в «конвертах». Крім того, Інна Василівна звернула увагу присутніх на те, що розмір майбутньої пенсії залежить від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, тож найманим працівникам необхідно вимагати від роботодавця належного оформлення трудових відносин.
Після доповіді Інни Василівни головний спеціаліст відділу організаційно-інформаційної роботи управління Брусілова Тетяна Михайлівна ознайомила слухачів з перспективою запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування, а також повідомила про можливості отримання інформації через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.
З 2000 року в Україні в повному об’ємі запроваджено персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та само зайнятих осіб). За даними цього обліку здійснюється призначення пенсій. Звернувшись до послуг, які надаються через web-портал, користувачі зможуть здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на пенсійні права застрахованої особи:
- перелік страхувальників, які подавали відомості по застрахованій особі до системи персоніфікованого обліку;
- за кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість страхового стажу, відмітка про сплату єдиного соціального внеску;
- загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
- відомості про спеціальний (пільговий) стаж, та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ), по страхувальниках і по роках.
Пенсіонери – користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати такі відомості з власної пенсійної справи, як:
- назва Закону України, згідно якого призначено пенсію;
- вид пенсії;
- сума призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством;
- дата закінчення виплати пенсії (для пенсій, призначених на певний строк).
Для зручності Пенсійний фонд вводить послугу попереднього замовлення паперових документів. Засобами Веб-порталу є можливість подати заяву - запит на підготовку паперових документів:
- виписки з системи персоніфікованого обліку;
- виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів);
- виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників).
Для отримання більш детальної інформації та реєстрації на web-порталі Вам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва, за адресами:
03067, м. Київ, пров. Західний, 4, к.102, т. 457-11-76 або
03151, м. Київ, вул. Керченська, 5а, к.205, т. 245-77-73.
Додаткову інформацію також можна отримати на сайті Пенсійного фонду Україниwww.pfu.gov.ua або на web-порталі portal.pfu.gov.ua