Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні

Опубліковано 17 липня 2015 року о 18:57
фото

15 липня 2015 року представниками управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі управління), була проведена зустріч з трудовим колективом Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України,  присвячена актуальним питанням запровадження накопичувальної пенсійної системи та змінам в пенсійному законодавстві.

Спеціалісти управління знайомили колектив Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України з перспективою запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування. 1 січня 2017 року має стати стартом для функціонування в Україні трьох рівнів пенсійного забезпечення: солідарного, накопичувального й недержавного. Сьогодні на першому рівні фактично тримається вся пенсійна система України. Пенсійна реформа передбачає повне скасування з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій, тобто на солідарному рівні пенсію всім категоріям пенсіонерів мають нараховувати за єдиною для всіх формулою. Реформа передбачає, що обов'язкове пенсійне накопичення діятиме для громадян молодших за 35 років, але люди від 35 до 55 років зможуть на добровільній основі брати в ньому участь. Зрозуміло, що їхні накопичення будуть трохи меншими, але громадяни середнього віку також повинні мати таку можливість. Ставка внеску в систему поступово зростатиме і на початковому етапі в 2017 році становитиме 2%, а до 2022 року зросте до 7%, а відрахування роботодавців до Пенсійного фонду в 2017 році становитимуть 36,5%, а до 2022 року зменшаться до 31,5%. Передбачено запровадження професійних пенсійних програм для осіб, зайнятих певною професійною діяльністю, пов'язаною, як правило, з шкідливим, важким і небезпечним характером роботи, метою якої є забезпечення пенсіями до досягнення загальновстановленого пенсійного віку. Фінансування професійних пенсій (крім пенсій держслужбовцям і прирівняним до них особам) буде здійснюватися за рахунок роботодавця, який сплачує додатковий внесок і повинен нести додаткові матеріальні витрати у зв'язку з тим, що має робочі місця з несприятливими умовами праці.

Після запровадження накопичувальної системи, можливо, запрацює в повному обсязі й недержавне пенсійне страхування, тобто третій рівень пенсійного забезпечення, адже довіра до накопичувальної системи автоматично передає довіру до недержавних інституцій.

На зустрічі також йшлося про те, що з  1 червня 2015 року законодавчо скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України та про те, що особам, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України  «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії не виплачуються  взагалі, незалежно від виду пенсії та Закону України згідно з яким вона призначена.

В ході спілкування, присутнім було надано відповіді на питання, що стосувались підвищення пенсійного віку для жінок та чоловіків, про мінімальний  та максимальний розмір пенсії за віком, про перелік документів, необхідних для призначення пенсії, про порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux