23 листопада - День пам’яті жертв голодоморів
Кожного року четверта субота листопада — день, коли Україна та світ запалюють свічки пам’яті, згадуючи мільйони невинних жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Голодомор 1932–1933 років став одним із найжахливіших злочинів ХХ століття, штучно створений тоталітарним комуністичним режимом. За оцінками істориків, жертвами Голодомору стали від 4 до 7 мільйонів людей.
Сьогодні, як і в минулому, Україна бореться за своє право бути вільною та незалежною. У час, коли наші воїни захищають державу від агресора, пам’ять про Голодомор є потужним джерелом сили та єдності.
Пам’ять про Голодомор має величезне значення для сучасної України. Це не лише данина поваги до загиблих, а й нагадування про важливість захисту прав і свобод, недопущення подібних трагедій у майбутньому.
Символом пам’яті є свічка, яку українці запалюють у вікнах своїх будинків. Ця традиція стала не лише проявом скорботи, а й символом єдності нації перед обличчям історичних трагедій, віри в майбутнє. Вона нагадує світу, що народ, який пережив таку трагедію, ніколи не дозволить себе знищити.
23 листопада о 16:00 долучіться до загальнонаціональної хвилини мовчання та запаліть свічку пам’яті за жертвами Голодомору.