Спалювання листя та сухої трави в м. Києві заборонено!
Осінь – сезон активного паління листя та сухостою. Палії хибно вважають, що продукти горіння позитивно впливають на врожаї, але насправді ґрунт лише псується, гине земляний родючий покрив.
Але головна шкода від спалювання – це хімічне отруєння атмосферного повітря, що може призвести до погіршення здоров’я та забруднення екології.
Відповідно до Правил благоустрою Києва http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MR081108.html:
- Спалювати суху рослинність категорично забороняється
- Листя, подрібнені гілки деревини рослин і рештки скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив.
- Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
- Балансоутримувачі на своїх територіях мають прибирати сміття, опале листя, сніг, слідкуючи за санітарним станом території.
- З територій парків та скверів скошену траву та опале листя прибирають (або компостують) працівники КО «Київзеленбуд», КП УЗН в районах. Це зона їхньої відповідальності.
Нагадаємо, за недотримання правил благоустрою за ст. 152 КУ "Про адміністративні правопорушення" винуватцю загрожує штраф від 340 до 1700 грн.
Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою штраф на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 3060 грн до 6120 грн ) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 15 300 грн до 21 420 грн ).