Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Відбудеться громадське обговорення щодо присвоєння Київській дитячій музичній школі №33 Солом’янського району міста Києва ім’я Пухальського В.В.

Опубліковано 06 серпня 2015 року о 17:45
фото

Заклад, якому пропонується присвоїти ім’я фізичної особи  – Київська дитяча музична школа №33 Солом’янського району міста Києва.

 Ім’я фізичної особи, що пропонується для присвоєння закладу: пропонується присвоїти Київській дитячій музичній школі №33 ім’я  Володимира В’ячеславовича Пухальського - видатного музичного діяча, піаніста, композитора, засновника національної фортепіанної школи, першого ректора Київської консерваторії.

Обґрунтування пропозиції:  В історичному становленні української музичної культури межі ХІХ–ХХ ст. Володимиру В’ячеславовичу Пухальському (1848-1933) судилась місія фундатора системи музичної освіти в Україні: музична школа – музичне училище – консерваторія, засновника національної фортепіанної школи, організатора мистецького життя столиці.

Як член Ради директорів Російського музичного товариства В. Пухальський започатковує цикли симфонічних та камерних концертів, влаштовує гастролі А. Рубінштейна, П. Чайковського, С. Рахманінова. Саме за його підтримки буде організовано концертні виступи М. Лисенка — як піаніста і диригента.

В. Пухальський виявляє себе не лише як організатор, а й як виконавець: виступає як соліст-віртуоз, ансамбліст, концертмейстер. Його власна майже піввікова концертна діяльність охоплює понад півтисячі лише сольних фортепіанних програм.

Організаторський талант В. Пухальського, його невтомна громадська праця спрямовуються і на розвій музичної освіти в Україні. Очолюючи «Фортепіанні класи» Київського відділу Російського музичного товариства, він усього за рік перетворює цю структуру на Музичне училище — згодом провідний навчальний мистецький заклад в Україні, який він очолював протягом 36 років та який дасть початок Київській консерваторії, першим директором якої він став у 1913 р. Довгий творчий шлях видатного музиканта увінчався створенням «школи Пухальського» у вітчизняній фортепіанній культурі. Серед його учнів музиканти різних поколінь і масштабів, а ім’я його учня Володимира Горовиця уславило українську фортепіанну школу на весь світ.

Невипадково саме у Києві – місті, яке стало каталізатором і свідком вияву масштабів творчого обдарування майстра, спадкоємцем його здобутків, і народився конкурс піаністів імені Володимира Пухальського. Заснований Головним управлінням культури Київської міської державної адміністрації у 1999 році з нагоди  150-річного ювілею митця як продовження його задумів, конкурс акумулював у собі досягнення і кращі традиції української піаністичної освіти і культури.

Саме на базі музичної школи №33 пройшов Сьомий Відкритий  міський конкурс юних піаністів імені В.В.Пухальського, а у 2012 р. у школі була обладнана «Музична вітальня В.В.Пухальського», яка стала осередком культурно-просвітницької роботи з популяризації творчості, педагогічної та композиторської спадщини В.В.Пухальського.

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: колектив Київської дитячої музичної школи №33   (протокол №75 від 12.06.2015 загальних зборів  колективу школи та мешканців району )

Форма громадського обговорення: засідання круглого столу за участю колективу музичної школи та мешканців району. 

Дата громадського обговорення : 06 жовтня  2015 року о 10-00

Місце проведення : Київська дитяча музична школа №33 (вул.Мішина,25)

Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень):

Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: м.Київ, пр-кт Повітрофлотський,41, управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Солом’янської райдержадміністрації, каб. 313, E-mail: [email protected]

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:Тел. 207-09-91, E-mail: [email protected]

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: заступник начальника управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Солом’янської райдержадміністрації  -  Соколова Ірина Іллівна.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у громадському  обговоренні.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux