Дотримання вимог охорон праці
Виробничий травматизм і професійна захворюваність характеризують стан охорони праці та дотримання працівниками основних вимог безпеки.
За I півріччя 2023 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшло 275 повідомлень про нещасні випадки. Щомісяця надходило від 37 до 57 повідомлень. Кількість травмованих осіб по місяцям коливається орієнтовно від 40 до 59 осіб.
За результатами розслідувань, за участю спеціалістів відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління, виявилось, що найбільш поширена причина нещасних випадків – організаційна. На неї припадає 71% нещасних випадків – це 86 постраждалих. Невиконання вимог інструкції з охорони праці призвело до травмування 54 осіб, через психофізіологічний стан травмовано 17 осіб, а по особистій необережності – 11 осіб.
За даними управління контрольно-перевірочної роботи на виробництві стався 271 нещасний випадок. З названої кількості 177 випадків травмування, в результаті яких співробітники тимчасово втратили працездатність, 9 випадків можуть призвести до інвалідності постраждалих. Крім того, зафіксовано 58 смертей на виробництві та 16 нещасних випадків, які призвели до смерті працівників.
Найбільше потерпілих осіб зареєстовано у таких галузях:
• переробна промисловість – 22 особи (18%);
• транспорт, поштова діяльність – 22 особи (18%);
• оптова та роздрібна торгівля – 21 особа (17%);
• державне управління і оборона – 11 осіб (9%).
Найбільше нещасних випадків сталося внаслідок падіння потерпілих осіб під час пересування – 21%. Травмованих рухомими деталями машин і механізмів – 14%. Рівна кількість травм від вибуху та від ДТП на дорогах загального користування. Також досить значна кількість осіб, що постраждали від дії високих температур та від падіння з висоти.
Фахівці відділу профілактики та розслідування нещасних випадків регулярно проводять перевірки умов праці та дотримання вимог охорони праці на столичних підприємствах. За результатами перевірок спеціалісти Головного управління надають допомогу роботодавцям у вдосконаленні системи управління охороною праці, пропагують досвід підприємств, на яких охорона праці відповідає вимогам законодавства та правилам безпеки.