Бібліотекарі Солом’янського району започаткували доброчинну ініціативу «Недільний обід у шпиталі»
На початку 2016 року у Солом’янському районі, який славиться підтримкою благодійності на різних рівнях, започатковано безпрецедентну ініціативу – «Недільний обід у шпиталі».
Започаткували рух бібліотекарі бібліотек імені М. Реріха та ім. В. Чкалова. Починалося все в межах проекту «Фактор війни. Мислення про майбутнє» із разових візитів працівників та користувачів згаданих бібліотек до поранених бійців АТО, котрі перебувають на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України та не мають рідних чи не мають можливості з ними бачитися.
Під час першого заходу у бібліотеці ім. М. Реріха до госпіталю було відвезено 75 порцій вінегрету з м’ясними гречаниками, домашня випічка (пиріжки, рогалики, бісквіти), яблука, домашнє варення та ягідні компоти.
– Ми, бібліотекарі, зазвичай лікуємо людські душі, рекомендуючи хорошу літературу до читання. Але цього разу це інша допомога – для шлунку й для душі, ділом і словом, – розповідає директор бібліотеки ім.М. Реріха Іванна Щербина. – Перше враження: нас у шпиталі чекають, з нами хочуть бачитися, до нас звертаються за можливою допомогою.
Естафету прийняла бібліотека На Кавказькій, де 7 лютого усі бажаючі готували разом «Недільний обід у Шпиталі» та відвезли усі наготовані смаколики до військового шпиталю. Письменниця Марія Морозенко поділилася з усіма присутніми родинним стародавнім рецептом «завиванців». Поетеса Тетяна Яровицина надихала поетичними рядками своєї громадянської лірики. «Вартові Милосердя» відвідали три відділення головного військового шпиталю: психіатрію, травматологію нейрохірургію.
Ініціатори запрошують усіх мешканців Солом’янського району та небайдужих киян приєднуватися до ініціативи!
Наступні зустрічі-чергування:
14 лютого - Бібліотека ім. Чапаєва (просп. Повітрофлотський, 12 тел. 248-02-47);
21 лютого - Бібліотека №11 (вул. Тупікова, 21 тел. 457-09-51);
28 лютого - Бібліотека ім. Вершигори (бульвар І. Лепсе, 34 тел. 497-70-45);
6 березня - Бібліотека ім. М. Бажана ( просп. Червонозоряний, 37 тел. 275-95-76);
13 березня - Бібліотека ім. Новікова-Прибоя ( вул. Новгородська, 5 тел. 245-71-17);
Інформація про ініціативу «Недільний обід у шпиталі»
За підтримки творчих людей та громадських діячів, з якими бібліотеки сьогодні тісно співпрацюють, ці візити у 2016 році перейшли на систематичну основу, сформувавшись у повноціннний проект, який з легкої руки письменниці Марії Морозенко дістав назву «Недільний обід у шпиталі», а бібліотеки, тобто місця гуртування людей - блок-пости Милосердя.
ЩО РОБИМО? Щонеділі, на своєрідних блок-постах Милосердя, щоразу в іншій бібліотеці району збираються мешканці району, які приносять із собою продукти, смаколики, а за потреби - готують в складчину прості страви і організовано відвозять все це в госпіталь.
КОМУ ДОПОМАГАЄМО? Наразі підопічними є ті, хто найбільше потребує звичайної людської підтримки, людяності та щирого людського тепла, і до кого волонтерська допомога майже не надходить - пацієнти Клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю.
НАВІЩО? моральна підтримка й допомога тим, кого війна зранила найважче - не тільки тіло, а й душу.
ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ: 31 січня громада збиралась у бібліотеці ім. М. Реріха, де відбулося своєрідне чергування на блок-посту Милосердя №1.
В результаті зустрічі до госпіталю було відвезено 75 порцій поживного вінегрету з м’ясними гречаниками, домашня випічка (пиріжки, рогалики, бісквіти), яблука, домашнє варення та ягідні компоти.
ПЕРСПЕКТИВА: Для ширшого залучення небайдужих людей до нового волонтерського руху ми анонсуємо свою діяльність у ЗМІ та соціальних медіа. Просимо долучатися всіх, хто має можливість і бажання допомогти тим, хто втратив душевне здоров’я, захищаючи мирне небо над Україною.