Головна  →  Новини  →  27 вересня 2023

День захисників і захисниць

День захисників і захисниць

У 2023 році Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву - Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.
День захисників і захисниць - передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям - працювати, творити, виховувати дітей.
Це свято - ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України.
Наша подяка - не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони.

Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил - кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу.
Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції.
Українська армія береже імена героїв минулих епох - від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. Тому у війську зʼявилися назви легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв - головний убір
"мазепинка", нарукавний тризуб. Гасло "Слава Україні! — Героям слава!" стало офіційним вітанням українського війська.

Своїм героїзмом, відвагою та самовідданістю нинішні захисники і захисниці звоювали найвищий рівень довіри в українців серед державних та суспільних інститутів. Про це свідчать дані останніх соціологічних опитувань.
Війна формує та гартує українську націю. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу та незалежність, національну гідність.
Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена